Windows 9, Nisan 2014'te ortaya çıkabililr!

Windows 9, herkesi ters köşeye yatırıp, hiç beklenmeyen bir sürprizle karşımıza çıkabilir...

Windows 9, Nisan 2014'te ortaya çıkabililr!

Hafta sonunda ortaya çıkan raporlara göre Windows 9, beklediğimizden erken görünebilir, çünkü Microsoft Nisan ayındaki yıllık Build konferansında onu göstererek sürpriz yapmayı planlıyor.

Microsoft'la yakından ilgilenen blog yazarı Paul Thurrott, Windows 9'un (kod adı Threshold) Nisan 2015'te ise piyasaya sürüleceğini iddia etti. Yeni işletim sistemi iddiaya göre çok büyük değişiklikler içermeyecek, bunun yerine Windows 8'in sıkça eleştirilen tarafları için çözümler sunacak. Rapora göre Microsoft "Windows 8 fiyaskosundan kendini uzak tutmak için Windows 8 ismini bırakıp, bir sonraki işletim sistemini Windows 9 olarak yayınlamayı planlıyor. Bu değişebilir, ancak şu anki plan bu."

Thurrott, "Metro" tasarım dilinin olgunlaştırılması ve onarılmasının Threshold'un en önemli odağı olduğunu söylüyor. Thurrott'a göre "hangi değişikliklerin geleceği henüz açık değil, ancak masaüstünde çalışan pencereli bir mod üzerinde çalıştığını rahatça düşünebiliriz."

Microsoft'un yıllık geliştirici konferansı Build 2014'te Windows Phone ve Xbox'a odaklanması bekleniyor. Windows 9'un gösterilmesi ise gerçekten herkesi şaşırtacak büyük bir sürpriz olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

yuh 4. fiyasko yolda adamlarda anlama özürü var...

o resim ne alaka

Windows 8 fiyaskosu ne ya? Bu kadar yeni bir sistem daha oturmadan nasıl fiyasko oldu? Üstelik "Yeni işletim sistemi iddiaya göre çok büyük değişiklikler içermeyecek, bunun yerine Windows 8'in sıkça eleştirilen tarafları için çözümler sunacak." Açıklamasını da anlamak güç Windows 8.1 ne o zaman?

windows 8 fiyasko derken? sanırım buda vista gibi ama bu sefer microsoft hatalı değil. vistada performans sorunu vardı, 8de kullanıcı hatalı alışamadı metroya tabi.

Windows 8'e fiyasko diyenin alnını karışlarım.

@13 Oca 2014 17:30 3. millenium faciası... gerçek fiyasko 9 bile aynı şekilde fiyasko olacak... sen ms çalışanı mısın?

Windows 8.2 olmasın ?

"" masaüstünde çalışan pencereli bir mod "" mu??? Sonra gelen gideni aratmasın! Win8 fiyaskosu derken 9 u daha berbat bir hale getireceklermiş gibi bir his var içimde. Hadi hayırlısı...

@13 Oca 2014 18:40 Aynen ben de öyle hissediyorum ama Microsoft böyle bir hatada artık kurtaramaz kendini.

wındows 7 de widgetler vardı wındows 8 de kaldırdılar,

Windows 9... geleceğin kusursuzluğu....

zaten microsoft'un bugüne kadar yaptığı tek doğru şey windows xp.

@13 Oca 2014 19:46 inception daki gibi rüya içindemi yaşıyorsun ?

@13 Oca 2014 19:46 bence win7 de var... en az xp kadar devrim sayılır...

@13 Oca 2014 19:46 sizin gibilerden hala varmı ya ?

Win 8.2 olması gerekirken win 9 deyip parayı kırmak daha makul bir karar tabii. Tebrikler.

@13 Oca 2014 20:03 Hayır, Windows 8.2 ile Windows 9 farklı. 8.2 yine 8.1'e güncelleme olarak gelicek. Windows 9 apayrı olucak adı da 9 olmayacak XP, Vista gibi kendi adı olacak.

Windows un tüm sürümlerini kullanmış birisi olarak şu win.8 için fiyasko lafına hayret ediyorum nesi var ki bu sistemin gayet güzel bence Microsoft un tek fiyaskosu varsa oda Windows vista dan başkası değildir

Aero glasımızı verinde napıyorsanız yapın.

Millet Metro arayuzune alisamadik hepsi bu. Aslinda adamlar biseyler yapiyor. Biz ayni olsaydi derdik ki aynisini dayadilar yine bize. Degisiklik yaptilar bu seferde bu ne bicim sey ne bicim arayuz diyoz. Elestiri degil o zaman begenmeyenler kendileri yapsin daha iyisini...

Gel windows 9 win7 dönmek istemiyorum

O değilde Windows 10'u bekleyin asıl siz 1 sn'de açılacak sistem demedi demeyin sonra ;)

Vay be... eskiden 5-6 senede bir yeni sürüm çıkarırken şimdi senelik yeni sürüm çıkaracaklar herhalde. O kadar para verip alacaksın, bir sene sonra üvey evlat olacak.

OS X bunu katlar

Asil siz bakin w9 dandirik yaparsalarda tutmassa microroft un isi ozaman zor tutmadimmi google isi goturur bence bu boyle yapamadimmi kaybedersin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir