Windows Defender Büyük Tehlikeyi Önledi!

İnsanların çok da güvenmediği Microsoft'un güvenlik yazılımı Windows Defender, kullanıcıları sessiz sedasız, büyük bir tehlikeden korudu!

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows Defender Para Madeni Virüsünü Engelledi

Microsoft yayınladığı blog gönderisinde, sadece bir kaç gün önce Windows Defender'ın kullanıcılarını devasa bir kripto para madenci virüsünden koruduğunu açıkladı. Özellikle Petya ve WannaCry fidye virüslerinin oluşturduğu zarardan sonra sıkı çalışan Microsoft, makine öğrenme tekniği ile büyük bir saldırıyı etkisiz hale getirdi.

Microsoft, Defender'ın bu teknik ile 80.000'e yakın trojan virüsünü engellediğini söyledi. Dofoil adlı virüs, işgal ettiği bilgisayarda donanımı kullanarak kripto para madenciliği yapmaya başlıyor. İlk engelleme dalgasının ardından 400.000 adet daha saldırı algılandı. Bunların %73'ü Rusya, %18'i Türkiye ve %4'ü Ukrayna'da gerçekleşti. Sinsi virüs kendini Windows dosyalarına aşılıyor ve çoğu güvenlik yazılımının taramalarından kaçabiliyor.

Microsoft, Windows Defender yazılımı güncel olan Windows 7, 8.1 ve 10 kullanıcılarının güvende olduğunu söylüyor. Eğer Windows kullanıyorsanız Defender'ınızın güncel olduğundan emin olun...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yaşadığım sürece Comodo ve Restore Rx'ten vazgeçemem! Comodo IS bir şaheser! Onunla ve Restore Rx ile %100 güvendesiniz!..

Sen de yorum yaz