Windows, evinde de kaybetti!

Windows'lu telefonların geleceği, bu sonuçlara bakıldığında pek de parlak görünmüyor!

Windows, evinde de kaybetti!

2015'in son çeyreğinde ABD'deki akıllı telefon pazarında en çok tercih edilen mobil işletim sistemlerinin sıralaması belli oldu. Bağımsız pazar analizi firmalarından comScore'un yayınladığı sonuçlara göre son çeyreğin zirvesinde, yine Android cihazlar yer aldı.

Kasım 2015'te sona eren üç aylık zaman dilimi boyunca Microsoft'un ABD pazarındaki payı yine bir önceki çeyrekteki gibi yüzde 1'lik bir oranında azaldı. Ortaya çıkan bu tabloya göre ABD'deki akıllı telefon kullanıcıların yalnızca yüzde 2,8'i bir Windows telefon tercih ediyor.

Diğer yandan, Windows'un yaşadığı bu düşüş diğer firmalarla karşılaştırıldığında pek de dramatik değil. Zira aynı çeyrekteki en büyük kaybı yüzde 1'lik bir azalmayla payını yüzde 43,1'e düşüren Apple yaşarken, BlackBerry'nin payı da yüzde 0,2 gibi bir oranla yüzde 1'e düştü.

Android ise ABD pazarında pay artışı gerçekleştirmeyi başararak tek platform oldu. Kasım 2015 itibariyle Android'in ABD'deki kullanıcılar arasındaki popülerliği yüzde 1,4 gibi bir artışla yüzde 53,1'e ulaşmış durumda.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Android en iyisi bence.

bunun tek sebebi uygulama

Kendi adamları bile Windowsu beğenmezken, bizim ahmaklar nasıl bu Windowsun fanı oldular? Ulan Microsoft'un yöneticileri bile Windows telefon kullanmıyor İPhone kullanıyor. Satya Nadella İPhone 6S kullanıyor mesela. Bizim gerzekler ise Windowsun reklamını yapıyorlar sağda solda. İstediğiniz kadar kulağınızı tıkayın. Dünya gerçekleri ortada. Windows bir çöp ve Android piyasada lider. İstediğiniz kadar bi tarafınızı yırtın durun. Windows asla yaygınlaşmayacak!

@11 Ocak 2016 17:21 Ürün fetişistlerine kızacam derken beden ve ruh sağlığınızı yitirmeyiniz. Üstelik Android daha iyi ise bundan size ne, cebinize paramı girecek? Kapitalistlerin malı ve rantı için birbirinizi üzmeyin dostlar.

@11 Ocak 2016 17:21 aslında Windows stabil çalışmada 10 bardağı androide android hala beklenen performansi veremiyor vermek icin kasli donanim istiyor ama windows akiyor. Ama windows un ara yüzü bana göre çok itici kan kaybetme sebeplerinin en büyügü.

@11 Ocak 2016 17:21 Sen bir ahmaksın çünkü onun bunun telefonu için burdaki insanları aşagılıyosun

wp kullanışsız ve rağbet görmüyor ki... normaldir...

Windows eziklerin işletim sistemidir. Fukaralar Windows kullansın. Biz zenginler Apple'dan şaşmıyoruz.. :)

@11 Ocak 2016 17:32 Polemik ve çatışma arama da uzan bakalım!! Zengin olsan burda işin ne? Zengin olmadığı halde kendini zenginmiş gibi göstermek nasıl bir ruh halidir?! Windows kullananlar veya diğer işletim sistemini mesleki veya özel tercih edenlerin tümü saygıdeğer samimi dürüst insanlardır. Toplumun bir bölümünü hedef alan çirkin yaklaşımınızdan dolayı sizi kınıyorum. Anlaşılan yaşınız daha çok küçük, hayat size doğru yolu göstersin.

@11 Ocak 2016 17:32 H H H !! Büyükbabanın, torunum bir koşu şurdan bana bir ekmek al diye verdiği 3-5 kuruşla şu an internet kafede bunları döktüren garibanın biri olmadığın ne malum?

@11 Ocak 2016 17:32 Görende elindeki iphone u 100k dolara aldın sanacak. Iphone hava atanların işidir. Iphone um var diye kendini zengin sanan bir zeki haha hiç güleceğim yoktu. Sanki benim param yoktu insanların kendi tercihi. Ben bütün paramı Iphone a yatırmak istemiyorum ucuz telefon işimi görüyor.

@11 Ocak 2016 17:32 bende lumia 930 var ve bu telefona bir iphone 6 yüzünden geçtim ha neden diye sorarsan sadece arkasında ki elma bir işey yarıyor oda hava atmak başka hiçbirşey değil ve lumia 930 kullanıcısı olarak çok çok rahatım hep şarj hemde çektiğim fotoğraf karelerinde bi iphone kıskandıracak kadar canlı ve gerçekçi bir kare yakalıyor ve iphoneden kurtularak yazlara çebimde bir kalorifer peteği ile girmekten kurtulduğum için çok rahat ve huzurluyum

Android gelecegin teknolojisidir... yok kasarmis yok takilirmis ios hic takilmaznis falan hikaye bunlar... androiddeki teknolojiler ve yenilikler cok daha ustun... örnek" gelistirici secenekleri" örnek" sinirsiz kisisellestirme" insanlar cihazlarina okadar para verdikten sora istedigi gibi kullanmali deilmi :)

Ah Nokıa gel kurtar artık !

Windows 10 gibi dayatmalar üzerine yaptığı itici politikalar yüzünden iyice günah keçisine dönmüş duruma düşürdü kendini. artık mobil platformda da kazanamadığı gücü, iyice kaybetme durumunda. bir an önce politikalarını değiştirmeleri gerekiyor. yazık ....

wp şans isteseydi daha çok uygulama desteklerdi TURKCELL TV+ bile desteklemiyor...

Sen de yorum yaz