Windows Media Center'ı Windows 10'a yüklemenin yolu!

Windows Media Center tutkunuysanız, onu Windows 10'a geri getirmenin bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Media Center'ı Windows 10'a yükleyin

Windows 10'un çıkışıyla birlikte Windows Media Center'a elveda demiştik. Media Center'ın gidişi çoğumuz için hiçbir şeyi değiştirmedi; çünkü programın birçok iyi alternatifi var. Ancak Media Center'ı çok özlediyseniz, onu ücretsiz olarak indirip Windows 10'a geri getirmenin bir yolu var.

Windows Media Center'ı Windows 10'a yüklemek ve videoları TV'nize yansıtmaya başlamak için birkaç adımı tamamlamanız gerekiyor ama merak etmeyin, yapacaklarınız sizi zorlamayacak. ZIP dosyasını buradan indirdikten sonra içeriğini sabit diskinizde rahat ulaşabileceğiniz bir konuma kopyalayın.

ZIP dosyası 32-bit ve 64-bit Media Center sürümlerini ayrı ZIP dosyalarında saklıyor; işletim sisteminize uygun ZIP dosyasını seçip içeriğini çıkarttıktan sonra, _TestRights dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın. Bir komut satırı penceresi açılacak ve birkaç komut çalışacak. Bittiğinde C:\Windows> satırını ve yanıp sönen imleci göreceksiniz. Pencereyi kapatın ve PC'nizi yeniden başlatın.

Windows yeniden başladıktan sonra ZIP'ten çıkardığınız klasöre geri dönün, Installer dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın. Yine bir komut satırı penceresi açılacak ve gerekli dosyalar kopyalanacak. Bu işlem biraz zaman alabilir, donduğunu düşünmeyin ve bekleyin. Bittiğinde "Press any key to exit." satırını göreceksiniz, herhangi bir tuşa basarak çıkın.

Artık masaüstünüzdeki Windows Media Center simgesini kullanarak medya koleksiyonunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz. Masaüstü simgesi görmüyorsanız, programı Başlat menüsünde aratmayı deneyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Belirtildiği gibi indirip kurdum, daha doğrusu öyle sandım :) ama karşımda hiç bir şekilde çalışmayan bir uygulama buldum. Masaüstünde kısayolu da oluştu ne var ki çalışan bir şey yok. İşin garibi tıkladıktan sonra her hangi bir hata kodu vb de yok. Tıkla, tıkla dur ama hiç bir tepki yok. Bir hata var ama bulamadım, uyumluluk sorunu giderme, yönetici olarak çalıştıma vs hep boşuna.

@22 Eylül 2016 03:54 görev yöneticisinden bakar mısınız program çalışıyo görünüyo mu diye. Yanlış yüklenmiş veya indirdiğiniz dosyada hata olmuş olabilir. Tekrar yüklemeyi deneyin :)

Windows media player tutkunları neden windows 10'a geçerki :)

@Guevara Çok yanlış gelmişler XP/7 için önceki yol ayrımından döneceklerdi :D

bunu kuracağıma kodi yi kurarım. daha kapsamlı bence

Plex'i öneririm cross platform destekli ve her akıllı cihaza yüklenebilir, her işletim sistemini destekler durumda. medyalarınızı oluşturabileceğiniz bir program olmaktan çok media server görevi görmekte tabi plex pass satın almalısınız ve encode için güçlü bir işlemcinizin ya da ekran kartınızın olması gerek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play