Windows Phone hack'leme aracı hazır!

Windows'lu telefonları "root'layıp" fazlasını yapmanıza izin veren araç, sonunda yayınlandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Windows Phone hack'leme aracı hazır! Windows'lu telefonları "root'layıp" fazlasını yapmanıza izin veren araç, sonunda yayınlandı!

Birkaç aydır geliştirilmekte olan, belirli Lumia telefonlarının boot kilidini çözüp root erişimine olanak tanıyan, hatta Custom ROM yüklemeye izin veren "Windows Phone Internals" yayınlandı.

Windows Phone geliştiricisi "Heathcliff" tarafından oluşturulan araç, cihaza root (kök) erişimi sağlamanıza izin veriyor. Bu sayede üst seviyede izinlere sahip uygulamalar yükleyebiliyorsunuz. Böylece uygulamalar, sandbox dışına çıkabiliyor. Araçla telefonun yedek imajlarını oluşturup, dosya sistemine Mass Storage modunda erişebiliyorsunuz.

Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile'ın birçok sürümünü destekleyen araç, tecrübeli Windows Phone kullanıcılarını hedefine alıyor. Araca dahil edilen SDK, geliştiricilerin dosya sistemine ve kayıt defterine ulaşabilen uygulamalar yapmasını kolaylaştırıyor.

Risk almayı sevenler ve aracı indirmek isteyenler, bu adrese göz atabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

İşte bunlar hep ANDROİD ÖZENTİLİĞİ ...

@27 Kasım 2015 17:42 Yetmez ! Bunlar hep Graham BELL özentiliği...

@27 Kasım 2015 17:42 Beyninin varlığından şüpheliyim..

@27 Kasım 2015 17:42 Ne alaka.Android'de var olan özelliği kendi sistemine getirmesin de Android'den geri mi kalsın.W10M gelişiyor işte.Boş yere köstek olmayn

@27 Kasım 2015 17:42 android ve googleye ozenilmez illa ozeneceksen apple a özen ki koca Microsoft oyle bir sey yapmaz -_-

@27 Kasım 2015 17:42 Windows mobile ile birlikte bu özelliği ilk çıkaran yine windowstu. Yeni gelmiş olan windows 10.

@27 Kasım 2015 17:42 haberi baştan ve düzgün tane tane şekilde oku. Ne yaparsa yaranamıyorsunuz. Kapalı olsa kapalı açık olsa android özentiliği bende android i sevmiyorum. Yaşasın ios ve Windows Phone!

@27 Kasım 2015 17:42 Android ise iOS'dan özenti ona ne demeli?

@27 Kasım 2015 19:27 apple'a özen diyen kardeşim, "Google" kelimesi "Google" diye okunmaz. "googleye özenilmez" nedir ya gugıl gogıl vs şeklinde okunur ne derseniz diyin Google diye okumayın!!

Wİndows'ta buna Root erişimi demiyoruz ADMINISTRATOR erişimi diyoruz

Senin deyiminle sistemler birbirine 'ÖZENEBILIR' (bkz. Apple' da Live Photos denilen özelliğin uzun bir süre önce Windows Phone işletim sisteminde olması, koskoca Apple Windows'u mu özenmiş, vay onun haline ...)

Hani Windows Phone asla hacklenemezdi çok güvenliydi noldu o iş?

@27 Kasım 2015 19:01 Çok yanlış anlamışsınız. Başkası sizin telefonunuzu hackleyemez güvenlik meselesi bu. Kendinizinkine bir şey yapmak normal her türlü.

@27 Kasım 2015 19:01 bir ara açık kaynak oldu da oradan açık buldualr hatırlamıyormusun kardeşim noia batmadan 2 hafta önce nokia lumia ları deneme amaçlı açık kaynak yaptılar ?

Şimdi benim merak ettiğim şey iOS'daki jailbreak ve Android'deki root erişim iznini alınca yapılabilecek işlemler belli. Ancak WP'de yapılan jailbreak işlemi sonrası ne yapılabilir artıları ve eksileri nelerdir, nasıl yapılabilir vs.. bunun ile ilgili haber veya makale yayınlarsanız biz okuyucuları çok memnun edersiniz.

Açık kaynak mı oldu artık windows phone banamı öyle geliyor

Sen de yorum yaz