Windows'ta birden fazla dosyayı yeniden adlandırın!

Windows'ta çok sayıda dosya ve klasörü yeniden adlandırmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

  • Cenk Atlı
Windows'ta birden fazla dosyayı yeniden adlandırın

Bilgisayarınızda yeniden adlandırmanız gereken birçok dosya ya da klasör mü var? Elbette, tabii yeterince vaktiniz varsa, üşenmeden bu dosya ve klasörlerin her biri üzerinde sağa tıklayarak bu yeniden adlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ya da hiç bu kadar zahmete katlanmadan ContextReplace adlı son derece işlevsel bir aracı indirerek çok sayıdaki dosya ve klasörlerinizin adını birkaç saniye içinde değiştirebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken öncelikle GitHub üzerinden bu ücretsiz uygulamayı indirip yüklemek.

Uygulamayı yükledikten sonra, yeniden adlandırmak istediğiniz dosyalar ve alt klasörlerin olduğu bir klasöre gidin ve Replace adlı yeni eklenmiş seçeneğe tıklayın.

Bunu tıkladıktan sonra topluca dosya ve klasör adlandırmak için sunulan çok sayıda seçeneği içeren yeni bir menü açılacak. Söz konusu özellik aslında Microsoft'taki bulma ve değiştirme işlevleri gibi çalışıyor. Dolayısıyla aynı adla başlayan birçok dosyanız olacaksa bu adı ilk kutuya yerleştirmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Sayın Chip Yazarları, Bu ve bunun gibi hayatı kolaylaştıracak bilgi ve yazılımları daha sık paylaşmanızı dilerim. Çünkü uzun bir süredir yoğun bir biçimde telefon ve uygulamalarından diğer teknolojik haberleri göremez olmuştuk.

Sen de yorum yaz