Word Flow klavye iPhone'a geliyor!

Microsoft, uygulamalardan sonra, şimdi de Windows Phone'un önemli bir parçasını iPhone'a taşıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Word Flow klavye iPhone'a geliyor!

Windows Phone ve Windows 10 Mobile kullanıcılarının en sevdiği işlevlerden bir tanesi, telefonda yazı yazmayı kolaylaştıran Word Flow klavye. Ancak bu klavyeyi kullanmak için Lumia sahibi olma şartı yakında kalkabilir.

Microsoft, başta iOS olmak üzere Word Flow'u "diğer platformlara" getirmeyi planlıyor. Yani Windows Phone'da yazı yazmaya alıştıysanız, iPhone'a geçtiğinizde yazı yazma konusunda hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Klavyenin iOS sürümünde herhangi bir değişiklik olup olmayacağı bilinmiyor, ancak büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyoruz.

Firma, Word Flow'u şimdilik sadece Windows Insider'lara dağıtıyor, ancak uygulamayı yakında App Store üzerinden yayınlayacağını söylüyor. Word Flow'un iOS sürümünün yayınlanmasının ardından Android'e gelmesi bizi şaşırtmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Word Flow klavyesi hakikaten iyi. Windows telefonda yazı yazarken diğer telefonlara göre daha rahat yazıyorum. Diğer platformlara gelirse geliştirme sürecinde alacakları geri bildirim artacak ve daha kullanışlı hale gelecektir.

Çok iyi olur, tasarım konusunda da özelleştirilebilse daha da iyi olur. Şahsen Windows Phone kullandığım için en güzel klavye bence Microsoft'un ki. Özellikle de ayarlardan istediğiniz dilin alfabesini ayarlayıp bir anda Arapça yazmaya başlayabiliyorsunuz. Bir çoğu için indirme gerekmiyor, tamamen ücretsiz, donma kasma yok. Windows 10 ile eklenen özelliklerden olan ekranın istediğiniz yerine sürükleyebilme, sağ sol el kullanımı, mikrofon ile yazı yazma özelliğini de getirirler umarım..

Sen de yorum yaz