"Xbox One, momentum kazanmaya devam ediyor"

Microsoft'tan gelen son açıklama, Xbox One için halen umut olduğunu gösteriyor!

"Xbox momentumu artmaya devam ediyor..."

Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox One, Ağustos ayında da PlayStation 4'e karşı yarışı ABD'de kaybetmeye devam etti. Ancak haberler Xbox için tamamen kötü değil. Microsoft'un açıklamasına göre Ağustos ayı içerisinde de Xbox "momentum kazanmaya devam etti" ve ABD satışları Ağustos 2014'e göre yüzde 26 arttı. Sony ise PS4'ün Ağustos ayı karşılaştırmalı satış artışını yayınlamış değil.

Xbox pazarlama yöneticisi Mike Nichols'un açıklamasına göre Xbox One'ı güzel günler bekliyor. Gelecek Xbox One büyümesi, Xbox 360 oyunları ile geri uyumluluk, yayımlanacak yeni ve güçlü bir oyun listesi, New Xbox One Experience (Yeni Xbox One Deneyimi) ve yeni Xbox Elite kontrol kolu ile sağlanacak. Tabi bu listeye Windows 10'u eklemek de mümkün.

Ancak düzenli olarak Xbox One'dan daha fazla satan PS4'ün yakalanması çabası süresince bir Microsoft yöneticisinin "momentum kazanmaktan" bahsettiği ilk açıklama bu değildi. Temmuz ayındaki Microsoft'un en son gelir sunumunda konuşan CFO Amy Hood, Xbox'ın bir önceki çeyrekteki güçlü performansının, E3'teki olumlu tepkiler ile beraber hız kazanacağını söylemişti: "Bu ilerleme, E3'te oluşturduğumuz heyecan ile beraber – Xbox'a özel oyun içerikleri ve geriye dönük uyumluluk – Xbox ekosisteminde var olan momentumun arttığını göstermekte."

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

yani adamlar diyor ki, şampiyon ps4. biz kendi satış rakamlarımızın üzerine çıkarız, onları yakalayamayız. konsol ve mobil işletim sistemi konusunda windows yalan oldu bence.

@14 Eylül 2015 03:53 yok adamlar onu demiyor bence sen oyle anlıyorsun. Daha bu konsolların önünde 5 sene var, o 5 sene içerisinde dengeler elbetteki değişecektir buda liberal atılımlar ve yatırımlarla olacaktır demek istemis...Ps4 hem de XB1 sahibi olarak Xbox one gercekten ps4 un onune gecebilecek kapasitede bir konsol ve kasım aylarında bu durum daha da belli olacaktır

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir