Xbox One'a Windows 10 dopingi

Xbox One kullanıcıları, çok yakında Windows 10 uygulamalarını konsollarında çalıştırabilecek!

Xbox One'a beklenen özellik sonunda geliyor!

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz Kasım ayında, oyun konsoluna Windows 10 üzerinde temellenen 'New Xbox One Experience' adlı önemli bir güncellemeyi kullanıma sunmuştu. Firma o tarihten beri de Xbox One ve Windows işletim sisteminin en yeni sürümü arasındaki boşlukları her anlamda kapatmak için büyük bir çaba gösteriyor.

Xbox One kullanıcılarının bir süredir beklediği bir diğer önemli özellik ise oyun konsoluna Microsoft'un yeni Evrensel Windows Platformu (UWP) üzerinde temellenen uygulamalar için verilecek destek. Bir süredir Evrensel uygulamaları Xbox One platformuna da taşımayı planladığını söyleyen firma nihayet bu doğrultuda bir adım atıyor.

Microsoft yetkilisi Jason Ronald konuyla ilgili yaptığı açıklamada Xbox One'ın Windows 10 için tasarlanmış Evrensel uygulamaları bu yazın sonlarına doğru alabileceğini açıkladı. Ronald ayrıca bir süredir söylentileri dolaşan diğer bir konuya daha açıklık getirdi. Buna göre yakında halihazırda mevcut olan birleşik Windows Store içerisinde bağımsız bir Xbox Store göreceğiz.

Microsoft'un bu yenilikleriyle ilgili daha detaylı bilgileri ise bu ay gerçekleştireceği Build 2016'da öğreneceğimizi tahmin ediyoruz.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Xbox Windows 10 a doping yapsın asıl **

iyide hangi uygulamalar bunlar, mesela windows storedeki oyunları da xboxla oynadak super olur, yazılım olarak vlc ve idm gelirse tam süper olur ??

Mobile tarafındaki negatif gidişatı xbox tarafından kapatmayı başarıyor Microsoft.Bu gelişme gerçekten çok hoş.Yalnız şu dikkatimi çekti xbox gittikçe pc leşiyor.Hatta yakında donanımı farklı versiyonlarının çıkacağı duyurulması da bu tezi bence destekliyor.

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir