Yakında çıkacak 9 müthiş sanal gerçeklik (VR) oyunu!

Çoğu bu sene çıkacak bu sanal gerçeklik oyunları, VR konusunda sizi de heyecanladıracak!

Yakında çıkacak 9 müthiş VR oyunu!

Sanal gerçeklik artık hizmetimizde ancak henüz onun hakkını tam anlamıyla verecek bir oyun henüz piyasada yok. Merak etmeyin, çünkü bu durum önümüzdeki birkaç ay içinde değişecek. Oculus Rift ve HTC Vive'ın piyasaya çıkmasının ardından yaklaşık altı ay geçti ve PlayStation VR, Ekim'de geliyor. Bunun anlamı, daha iyi, daha büyük oyunların sırada olduğu. Yeni hazırladığımız VR oyunları listesi, sanal gerçeklik konusunda sizi de heyecanlandıracak.

1. Batman Arkham VR: Sanal gerçeklik başlığı, Rocksteady Studios'ın yeni oyununda kendinizi Batman gibi hissetmenizi sağlayacak. PlayStation VR için hazırlanan oyunda pelerininizi üzerinizde hissedecek ve Batcave, Wayne Manor gibi yerlerde dolaşabileceksiniz.

2. Rigs: Mechanized Combat League: PlayStation VR için hazırlanan oyunda mekanik robotlardan birini kontrol ediyor, spor ve dövüşün bir araya geldiği bir arenaya giriyorsunuz. Ekim'de hazır olması beklenen FPS türündeki oyun, kendinizi bir robotun içinde gibi hissetmenizi sağlayacak.

Yakında çıkacak 9 müthiş sanal gerçeklik (VR) oyunu!

3. London Heist Getaway: PlayStation VR için çıkacak bir başka oyun olan London Heist Getaway'in tartışmalı sayılacak demolarında bir iskemleye bağlandığımızı ve ismi belli olmayan bir Londra haydudu tarafından işkenceye maruz kaldığımızı görmüştük. Sanal gerçeklikle birlikte oyun deneyimi çok daha rahatsız edici bir hale gelecek gibi görünüyor. Silahların, şiddetin bolca bulunduğu oyunları seviyorsanız London Heist Getaway size göre olabilir.

4. Superhypercube VR: Superhypercube VR'ın sanal gerçeklik için üretilmiş en yenilikçi oyunlardan biri olma potansiyeli var. Oyunda küpleri doğru hizaya getirip, duvardaki deliklerden geçirmeye çalışıyorsunuz. 1980'lerin grafiklerini neon stiliyle buluşturan Superhypercube VR, tek kelimeyle müthiş görünüyor.

Dragon Front ve dört VR oyunu daha!

Dragon Front ve dört VR oyunu daha!

5. Dragon Front: VR deneyimini kart toplamayla bir araya getiren bu acayip oyunu Heartstone'un VR versiyonu gibi düşünebilirsiniz. High Voltage Software tarafından geliştirilen oyunda Oculus geliştiricilerinin de katkısı var; yani oyunun VR kısmı için ortada kalabalık bir grubun çabası bulunuyor.

6. Resident Evil 7: Resident Evil, yeni teknolojilere adapte olmakta zorluk çekmiyor. Serinin beşinci oyunu, PlayStation Move'u ilk destekleyen oyunlardan biriydi. Resident Evil 7 ise Move'un yanında çok daha iyisini, VR'ı destekleyecek.

7. Rez Infinite: PlayStation VR'a gelen oyun, 7.1 surround ile elektronik müziğe can verecek ve grafikleriyle sizi büyülemeyi amaçlayacak.

Yakında çıkacak 9 müthiş sanal gerçeklik (VR) oyunu!

8. Unknown Fate: Unknown Fate, garip şeylerin olup bittiği garip bir dünyada geçen, FPS türü bir oyun. Tanıtım videosu oyun hakkında çok şey söylemiyor ancak bir Silent Hill esintisi var gibi. Yani beklentinizi yüksek tutabilirsiniz.

9. Robinson: The Journey: The Journey, Ekim'de hazır olduğunda piyasanın en iyi grafiklere sahip VR oyunu haline gelebilir. Crytek tarafından geliştirilen ve Cryengine'i kullanan oyunda ilginç olduğu kadar müthiş bir ekosisteme sahip bir gezegene düşüş yapan bir çocuğu canlandırıyorsunuz. VR için geliştirildiğinden 360 derece gezinti ve bazı sürprizler sizi bekliyor olacak.

Okuyucu Yorumları