Yasak sitelere girmenin basit yolu: ZenMate

Bir Türkiye klasiği: İşte giremediğiniz sitelere girmenizi sağlayacak en basit yol ve fazlası...

Yasak sitelere girmenin basit yolu: ZenMate

Yaşanan son gelişme ile birlikte Türkiye, bir kez daha erişim yasakları ile karşı karşıya kaldı; Facebook, Twitter ve YouTube'a erişim engeli getirildi. Benzeri erişim yasaklarının günlük hayatın bir parçası haline geldiği ülkemizdeki internet kullanıcılarının, VPN çözümleri konusunda uzaman olmasına da şaşırmamak gerek. Yine de, karışık ayarlarla boğuşmak istemeyenler için çok kolay bir VPN alternatifi de var: ZenMate isimli tarayıcı eklentisi...

ZenMate, Chrome, Firefox, Opera, iOS ve Android altında çalışıyor. Chrome, Firefox ve Opera altında basit bir tarayıcı eklentisi olarak çalışan araç; iOS ve Android'de ise ayrı bir uygulama olarak görev yapıyor.

PC kullanıyorsanız; ZenMate'i tarayıcınıza sadece 30 saniyede kurabiliyorsunuz. Kurulumun ardından araç çubuğuna yerleşen simge, size farklı lokasyonlardan farklı sunucu alternatifleri sunuyor. Bu alternatiflerden birini seçip engellenmiş sitelere girmeyi deneyin; ZenMate'in ne kadar basit ve kullanışlı olduğunu görün.

Android veya iOS kullanıcıları ise, uygulamayı kurup çalıştırarak ZenMate'i aktif hale getirebiliyor. Bundan sonra telefon, yine ZanMate'in sunduğu sunucular üzerinden bağlantı kuruyor ve siz de, giremediğiniz sitelere cep telefonunuz ile rahatlıkla girebiliyorsunuz. Ancak mobil uygulamalarda ücretisiz olarak kullanabileceğiniz 500 MB'lık kotanız olduğunu belirtelim. Daha fazlasını isteyenler, uygulama içi satın alımlarla ekstra veri kapasitesi satın alabiliyor.

VPN rehberi... Tıklayın...

ZenMate, şu an için ücretsiz. Geliştiriciler, eklentinin her zaman bedava olarak kalması için ellerinden geleni yapacaklarını söylüyorlar. 

İndirin: ZenMate!

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

facebooka girişler serbes youtubeye uygulamadan girilebiliyor ama pc ve telefonda yüklü tarayıcılardan girilemiyor uygulama nasıl giriyor çözemedim:)))

Android için kota kısıtlaması uygulanmakta.

zenmate müthiş bir uygulama alternatif olarak da hotspot shield kullanılabilir.

Zen mate akarrrr :D

Devlet-ü Ala yasaklamışsa, girmeyeceksin, ey Teşkilatçı, ne Youtube'a, ne Twitter'a, ne de Facebook'a! Osmanlı'ya ihanettir bu hata!

@06 Nis 2015 17:00 Ne diyon değişik!

Ne zaman tatile gelsem birçok sitelerin engelli olduğunu görüyorum. Ne kadar saçma bir zihniyettir bu. Ortaya sürülen gerekçeler de bir babanın ergen çocuğunun kulağını çekmesi edasında. Yazık doğrusu!

zenmate 1 yıldır chrome eklentisi olarak kullanıyorum.ülkeyi uk yani ingiltere olarak seçin en hızlı bağlnatıyı oradan sağlıyor.

Firefox un anonymox eklentisini kurup çalıştırıyorsun ama bilgisayarda bu eklenti androidtte çalışıyor

senin ülkenin savcısını teröristler şehit ediyorlar. Resimleri interntte dolaşıyor. Terörislre interpol de arandıkları belirtilmesine karşın onlar avrupada ellerini sallayarak korunuyorlar.Ey Atatürk gençliği uyan uykudan..

@07 Nis 2015 10:32 Zihin bunaltma burada, hem Atatürk gençliğine seslen, hem de ne gerekçe ile olursa olsun 21. yy'da yasağı savun, uluslararası cadı avı talep et vs. bırakın bu faşizan demogojileri. Yasak zoruna gitmemiş, halen savcıya ağıt yakıyor, kraldan çok kralcı olma! Kral öldü yaşasın kral der gibisin. Atatürkün gençliği ne yapacağını bilir burada aktrollük yapma.

Bu nasıl bir diktatoryal çağdışı zihniyet anlamak mümkün değil. Herhangi bir karayolunda diyelim bir maganda trafik ihlali yaptı bu durumda o ülkenin tüm karayolu ulaşımını engelleyip bloke etmek mi lazım? 21. Yüzyılda yasakla sansürle bir yere varılmaz ancak kirli ve pis işler işler çevirenler çağdaş iletişim yollarına sansür getirirler, korkunun ecele faydası yok 8 Haziranda bu yasakçı, ülkeyi tektipleştirmek isteyenlere cevabımızı demokrasi içinde sandıkta verelim. Hiç kimse halkın iletişim özgürlüğünü keyfine göre aç kapa yapamaz!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir