Yeni 3B Yazıcı Ultimaker S5 Tanıtıldı!

Ultimaker, Ultimaker S5 ile zahmetsiz profesyonel 3B yazdırmada çıtayı yükseltiyor.

Yeni 3B yazıcı Ultimaker S5 tanıtıldı

Ultimaker, bugün Hannover Messe'de profesyonel 3B yazıcı ürünleri portföyünün son üyesi olan Ultimaker S5'i tanıttı. Geleceğe hazır olan S5, mevcut iş akışlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlamak üzere tamamıyla optimize edildi ve eskisinden de daha güvenilir sonuçlar veriyor. Daha geniş baskı hacmiyle, Ultimaker S5 işlevsel prototiplerin, imalat araçlarının ve nihai kullanım parçalarının yazdırılmasında mevcut olan en üstün profesyonel çözümü sunuyor.

Ultimaker S5'te, tam geometrik serbestlik kapasitesine, endüstriyel seviyede malzeme özelliklerine, tekrar edilebilirliğe, yüksek hizmet süresine ve entegre iş akışına ihtiyaç duyan profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış, tamamen entegre edilmiş bir donanım, yazılım ve malzeme yapılandırması ile optimum ayar uyarlama seçenekleri bulunuyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için optimize edilmiş bir dokunmatik ekran bulunduran ürün, daha büyük nesnelerin yazdırılması için 330x240x300 mm baskı hacmi, çift baskı hücresi özelliği ve malzemeler bittiğinde otomatik olarak duraklayıp devam edebilen, yazdırma kalitesini etkilemeyen filament akışı sensörlü gelişmiş bir besleme sistemi bulunduruyor. Geliştirilen otomatik kalibrasyon ayarı, ilk katmanın mükemmel olmasını sağlıyor ve yazdırma esnasında baskı tablasını sürekli olarak telafi ederek S5'in denetlenmeden kullanılabilmesine imkan tanıyor. Ultimaker S5, PLA'dan Naylon ve PC gibi gelişmiş mühendislik plastiklerine daha geniş bir malzeme yelpazesi ile baskı işlemi yapabiliyor ve yeni uygulamaların kapısını açıyor. S5 ayrıca önü kapalı bir sistemle, 2018 yazından itibarense eloksallı alüminyum baskı tablasıyla birlikte sunuluyor.

Ultimaker ayrıca profesyonel 3B baskı işlemini daha da erişilebilir hale getirip her türlü iş akışına entegre edilmesini kolaylaştıracak iki ilave ürün daha tanıttı:

  • Ultimaker Tough PLA - İşlevsel prototip, işleme ve imalat yardımcıları gibi daha büyük boyutlarda modellerin herhangi bir katman ayrılması veya bozulma olmadan yazdırılması için optimize edilen bir teknik PLA filamentidir. Ultimaker ABS ile benzer darbe dayanımına ve daha yüksek sertlik özelliğine sahip Tough PLA, normal PLA'dan daha az kırılgan özellikte ve daha mat bir yüzey özelliği sunuyor.
  • Ultimaker App - Ultimaker App, kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar telefon veya tablet üzerinden yazdırma işleminin ilerleyişini takip edebilmelerine imkan tanıyor. Ücretsiz sunulan Ultimaker uygulaması, baskı işlemi bittiğinde ya da bir yazıcıyla özel olarak ilgilenilmesi veya ona bakım yapılması gerektiğinde kullanıcılara haber veriyor. Ultimaker uygulaması Android ve iOS için 15 Mayıs'ta kullanıma sunulacak ve Ultimaker S5 ve Ultimaker 3 3B yazıcılarla birlikte kullanılabilecek.

"S5'in geliştirilmesi, yeni malzeme çözümleri ve Ultimaker App ile birlikte, akıllı ve erişilebilir profesyonel 3B baskıda yeni bir standart ortaya koyuyor" diye konuşuyor Ultimaker CEO'su Jos Burger. "Donanımdan yazılıma ve malzemelere kadar eksiksiz bir 3B baskı çözümü oluşturmaya olan taahhüdümüz, sürekli büyümekte olan profesyonel kullanıcı kitlemize git gide daha entegre, otomasyonlu ve güvenilir hale gelen, başarı oranı çok yüksek bir baskı işlemi imkanı sağlıyor. Bu yeni 3B yazıcının yapılandırılması için gereken süre eskisinden de daha kısa, bu da kullanıcıların işlevsel prototipleri, daha büyük nesneleri ve tam geometrik tasarım serbestliği gerektiren başka tasarımları ve modelleri oluşturmaya tamamen odaklanabilmelerine olanak veriyor. Sürekli olarak güncellenen yazılımlarımız, küresel satış ve servis ağımızla birlikte, yerli dijital imalatı gerçeğe dönüştürdük."

Ultimaker S5 ve Ultimaker Tough PLA, Ultimaker'ın küresel ortaklar ağı üzerinden 15 Mayıs 2018 tarihinde kullanıma sunulacak. Daha fazla bilgi için, Ultimaker.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play