Yeni Galaxy'lerde o olacak!

Yeni nesil Galaxy ceplerde, cep kameralarının belki de en büyük sorunu tarihe gömülebilir!

Yeni Galaxy'lerde o olacak!

Cep telefonu kameralarının düşük ışıklı ortamlarda ortaya pek başarılı sonuçlar çıkaramama durumu Samsung'un ISOCELL teknolojisi ile tarihe karışabilir. Güney Koreli teknoloji devinin bir sonraki nesil Galaxy telefon ve tabletlerinde yer alması beklenen teknolojide kullanılan CMOS görüntüleme sensörü renkleri oluşturan pikseller arasına çekilen bir bariyerle, pikseller arasındaki etkileşim yüzde 30 kadar azaltılmış. Piksel başına toplanabilecek foton miktarının artması anlamına gelen bu durum özellikle karanlık ortamlarda çekilen resimlerin kalitesini belirgin biçimde artıyor.

Samsung'dan yapılan açıklamada teknolojinin özellikle 8 MP kamarelara göre geliştirildiği dikkate alındığında gelecek nesil Galaxy telefon ve tabletlerin MP değerinde bir düşüş görmek şaşırtıcı olmayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Nokia'nın 925'den sonra ki modellerini saymazsak tüm modellerinde 8 MP veya daha aşağıda bir kamera var. Ama ne gariptir ki 13 MP koyan Samsung çamur gibi çekiyor, Lumia'lar Cam gibi. 520'nin kamerası bile S4'den iyi.

@27 Eyl 2013 15:27 Bence çamur senin kafanda. Bilmediğini konuşuyor çünkü.

@27 Eyl 2013 15:27 alakası yok bence sen çamur atıyorsun ben her 2 cihazlada fotoğrafçektim.

Bu özellik sanki Nokia modellerinde vardı ; düşük ışık koşullarında iyi çekim. Samsung bunun için de 200 tl daha ekler fiyatlarına ne de olsa çok güncel telefonları var (!)

S4 kullanmadigini okadar belli etmeseydin 15.27

Samsungun kendi sorunu Htc sony ve nokilarda öyle problemler yok

O büyük sorun gider, yerine yenisi gelir. SAMSUNG TELEFON DÜNYASININ EN BÜYÜK LEKESİDİR, HİÇBİRŞEYİ BAŞARAMAZ! SAKIN SAMSUNG ALMAYIN!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir