Yeni Galaxy S6 ve Snapdragon 810 söylentileri

Galaxy S6'nın Snapdragon 810 bilmecesi devam ediyor. Ortaya atılan son iddialara göre...

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Galaxy S6 ve Snapdragon 810 söylentileri

Qualcomm'un 2015'in üst seviye telefonlarında kullanılacak olan en son mobil işlemcisinde bazı sorunlar yaşadığı, birkaç haftadır konuşuluyor. Samsung'un bu sorun nedeniyle Galaxy S6'da kendi işlemcisini kullanabileceği dedikoduları, daha önce ortaya çıkmıştı. Şimdiyse bu dedikoduları güçlendirecek yeni bir rapor var.

Bloomberg'e göre Samsung, Galaxy S6'da kendi Exynos işlemcisini kullanmakla kalmayacak, Qualcomm işlemcilerinden tüm Galaxy S serisinde vazgeçecek. Benzer bir söylenti daha önce de ortaya çıkmıştı, ancak kaynağın Bloomberg olması durumu biraz ciddileştiriyor. Site, paylaştığı bu bilgiyi "konuyla ilgili direkt bilgisi olan kişilerden" aldığını söylüyor.

İddiaya göre Samsung Galaxy S6, "Samsung'un en gelişmiş çipleriyle gelecek". Bu yüzden Qualcomm işlemcinin yokluğu, Galaxy S6 için bir dezavantaj oluşturmayabilir.

Bu arada Snapdragon 810'da sorun yaşandığı söylense de LG G Flex 2, Xiaomi Mi Note gibi birkaç cihazın onu kullanacağı doğrulanmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Samsungun yaptığı doğru zaten. Bu kadar büyük üretim hacmi olan kendi işlemcisini kendi tasarlayabilen bir firma neden başka işlemci kullansın ki. Önceden LTE durumu vardı artık o da yok.

@23 Oca 2015 12:08 arz talep meselesi kardeşim. snapdragon u isteyip kodlarını değiştirebilip,özelleştirmek isteyenlere gene yok diyemiyecek görürsünüz.bu root işinden vazgeçmeyen, üreticilerin gereksiz şişirdikleri uygulamalara katlanmak istemeyen çok insan var. sen snapdrogun lu çıkarmazsan çıkaranlarınki satar sen de bakarsın.zaten günden güne kaybediyor pazarda,bir de bunu göze almaz,görürsünüz demiş miydim :) evet demişim...

Türkiyeye birak exynoysu ,cortex a9 anca gelir

Mantikli olur exynos zaten daha guclu

çöp samsung herşeyin içine eden telefon şirketi

s2 gibi muhteşem bir telefonu bir daha yapamadılar. s3, s4, s5 çöp!

@23 Oca 2015 17:33 belliki sende s2 var dostum,ama samsungun fark yapıp tavan yaptığı model s3 oldu herkesin bildiği üzere,sonraki bütün telleri s3 benzeri

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play