Yeni iPod rakibi: PonoPlayer!

Apple bile iPod'larına eskisi kadar değer vermiyorken, bu üçgen prizma cihazın şansı olur mu?

  • Ercan Uğurlu
Yeni iPod rakibi: PonoPlayer!

Kanadalı Rock müzisyeni Neil Young'un tasarımı PonoPlayer, sonunda Kickstarter kampanyasında hayat buluyor. Eylül 2012'de tanıtılan PonoPlayer, stüdyo kalitesinde müzik dinleme imkanı sunmasıyla tanıtıldığı günlerde dikkat çekmiş, fakat gerekli desteği görmemesi nedeniyle seri üretime geçememişti. Ancak Kickstarter kampanyasıyla bu değişecek gibi görünüyor.

128 GB dahili hafızaya sahip olan PonoPlayer, üçgen şeklindeki ilginç tasarımıyla oldukça dikkat çekici görünüyor. Üzerinde üç buton bulunduran müzik çalar, ayrıca bir LCD ekranın da sahibi. Ses kalitesiyle iPod'u geride bıraktığı söylenen PonoPlayer, ne kadar ilgi toplar şimdilik belirsiz; özellikle MP3 çalarlar piyasasının giderek daraldığı şu günlerde...

Apple'ın bile iPod'larına eskisi kadar değer vermediği günümüzde bu girişim, fazlasıyla cesur bir girişim olarak kabul edilebilir. Ancak Young'ın tasarımına güveni tam. KickStarter kampanyası ile hayat bulacak olan PonoPlayer için biçilen fiyatsa 399 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

iyide bu cebe girmezki.. olmamış bence.

Hemde 400 dolar !!!

Tutturmuşsunuz "Apple'ın bile iPod'larına eskisi kadar değer vermediği günümüzde" diye. Değer vermiyorsa, kazançlı bir ürün değilse niye satıyor, babasının hayrına mı? Adamlar 3 ayrı mp3 çalar çıkarıyor. Bir de Sandisk Sansa gibi bir ürünün satış rekoru kırması ne oluyor. Ayrıca fiyatı bin doları bulan Media Playerlara ne demeli? Hifiman, Ibasso, Astel & Kern gibi. Çünkü gerçek müzik tutkunları için kaliteli ses bu cihazlarda var. Pili hemen biten, uyduruk mp3 çalarlı telefonlarda değil.

kim ne yapsın bunu cebe bile sığmaz

hem de tuşu var

hem tuşu var hemde ekranı var daha ne olsu n:D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost