Yeni Microsoft Edge, Eski Edge'e Göre Ne Kadar Hızlı?

Chromium tabanlı Edge'in performansı, önceki UWP tabanlı Edge'e göre hangi seviyede? İşte PCMark testlerinin sonucu...

PCMark Testine Göre Yeni Edge Yüzde 10 Daha Hızlı

Microsoft'un Chromium projesini temel alan yeni Edge web tarayıcısı, 15 Ocak'ta yayınlanmıştı ve önceki UWP tabanlı Edge'in yerini almıştı. Bir dizi yeni işlevle gelen tarayıcının bununla kalmadığı, PCMark 10 testlerine göre daha iyi bir performans sunduğu ortaya çıktı.

PCMark'ı geliştiren şirket olan UL Benchmarks, yeni Edge web tarayıcısının UWP sürümünden "en az" yüzde 10 daha hızlı olduğunu söyledi. Chromium tabanlı Edge, toplam 9.631 puan alırken eski Edge, 8.435 puan alabildi. Firma, testlerin gerçek hayattaki kullanım senaryolarına dayandığını, sosyal medyaya erişim, video izleme, resim ve üç boyutlu nesneler yükleme gibi işlemleri içerdiğini söylüyor. Video yürütme performansı iki sürüm arasında eş seviyede olsa da diğer alanlarda Chromium tabanlı Edge'in önde olduğu gözlendi.

PCMark 10 lisansını satın almayı düşünüyorsanız, aynı testi kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yeni Edge'i yüklemeden önce ve sonra "Applications benchmark"ı çalıştırmanız gerekiyor. Puanları her testin sonucunda görebiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

chrome tabanlı edge çok iyi olmuş. hatta google chrome a üstün olduğu yanlar da var. çok sade güvenli stabil ve hızlı. ayarlar çok sade. basitlik hız ve güvenlik bir arada. microsoft edge mağzasından eklenti kullanıldığı gibi google chrome mağzasından da her şey (temalar hariç şimdilik) kullanılabiliyor. about://flags ile google chrome da yapılabilen her ince ayar burada da yapılabiliyor. yani edge chrome şuan parlıyor :) umarım bozmazlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play