Yeni süper yazıcılar

Çok işlevli cihazlar, yazıcılardan daha iyiler zira tarama, fotokopi ve faks işlerini yapabiliyorlar

Yeni süper yazıcılar
Çok işlevli cihazlar, standart yazıcılara nazaran daha iyiler zira tarama, fotokopi ve faks işlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Basit bir mürekkep püskürtmeli yazıcı almak için artık pek de geçerli bir akçe kalmadı. Zira tüm üreticiler, her yazıcı sınıfında çok işlevli bir model sunuyor. Bu çok işlevli cihazlar, herhangi bir ek özellik sunmayan sıradan mürekkep püskürtmeli yazıcılardan genelde sadece biraz daha pahalı. CHIP Onlline olarak sizler için, piyasadaki en yeni çok işlevli yazıcıları Test Merkezi'mize konuk ettik.

Testte en önemli kriterimiz hiç şüphesiz kaliteydi. Yazdırma ve tarama kalitesini birleştirdik; bu özellikle kopyalamada önemli. Zira bu iş için hem tarama birimi, hem de yazıcının kendi, kaliteli sonuçlar vermeli. Aksi halde iyi bir fotokopi çıktısı almanız biraz zor. Testteki ürünler arasında bu işlevi özellikle Canon Pixma MP210 başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Söz konusu ürün hem enerji hem de fiyat/performans (sadece 90 dolar) tavsiyemiz. Kalite kategorisinde ise en düşük puanı 73 ile Brother DCP 135C aldı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir