Yeni Xperia geliyor: Sony Xperia X2 sızdı!

Xperia X akıllı telefonlarını yakın zamanda piyasaya süren Sony, şimdilerde yeni bir X modeli üzerinde çalışıyor olabilir!

  • Ercan Uğurlu
Yeni Xperia geliyor: Sony Xperia X2 sızdı!

Sony, Z serisini kısa bir süre önce öldürdüğünü açıklamış, yola X modelleriyle devam edeceğini göstermişti. Z ailesiyle birlikte amiral gemisi döngüsünü hızlandıran Sony, yılda neredeyse 2 kez amiral gemisi tanıtıyordu hatırlarsanız. Görünüşe göre Sony, X serisinde de bu alışkanlığından vazgeçmeyecek. Zira gelen yeni haberlere göre Sony, Xperia X'in halefini tanıtmaya hazırlanıyor.

Xperia Blog sayfasında görünen GFXBench listesine göre, Sony'nin yeni modeli Sony F8331 (F833X) kod adıyla görünüyor. Sahip olduğu teknik özellik kadrosuyla açıkça üst düzey bir akıllı telefon modeli olduğu anlaşılan model, Snapdragon 820 işlemci, 3 GB RAM, 21 MP arka kamera, 12 MP ön kamera ve 5.1 inç boyutunda 1080p ekrandan oluşuyor.

Bu özelliklere bakıldığında telefonun Samsung Galaxy S7 ve Sony Xperia X Performance ayarında olduğu açıkça anlaşılabiliyor. Telefonun kod numarasının karşılığı ise henüz yok, ancak yeni "Xperia X2" modeli olması muhtemel. Sony'nin Z serisindeki alışkanlığını da düşündüğümüzde, bu ihtimal güç değil. Ancak elbette işaretlerin belirginleşmesi için biraz daha beklememiz gerekiyor. Şimdilik tahminler Sony'nin bu yeni modeli IFA 2016 fuarında tanıtması yönünde. Eylül ayında Berlin'de düzenlenecek olan IFA'da yeni bir Sony görecek miyiz, bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

su geçirmez özelliği olmazsa fazla satış yapamıycak çerçeve incelltiler ama su geçirme özelliğini kaldırdılar.x yerine şu an m5 daha iyi seçenek.

Sony güzel telefonlar yapıyor. Ancak Türkiye deki yetkili servisi TELESERVİCE beş para etmez, müşteri memmuniyeti sıfırın altında, ilgisiz alakasız sony yi Türkiye den silmeye çalışır bir hallleri var. Sonuçta bir makina ve bozuluyor, ancak ne sony nede teleservice ürünün arkasında durmuyor, binlerce lira verip telefon alıyorsun bozulunca yine mağdursun.

Sony fıyat aralıgı rezalet orta segmentte resmen sacmalıyor uatvsegmentte telefonu yok sd810 lu z5 ve premıum tam bır fıyasko ısınma sorunları uyumsuzluk teknık servıs problemlerı standart her foruma bakarsanız anlarsınız bu arada x serısı tasarım facıası

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost