"Yeşil Monitör" Philips 241B7QGJE Piyasaya Çıkıyor

MMD, Philips 241B7QGJEB monitörünü piyasaya çıkartıyor. Peki, bu monitörün farkı ne? İşte detaylar...

"Yeşil Monitör" Philips 241B7QGJE piyasaya çıkıyor

MMD, Philips 241B7QGJEB Full HD monitörünün çok yakında piyasaya çıkacağını duyuruyor. 23.8 inçlik bu LCD monitör, hem çevreye saygı gösterirken hem de ekolojik düşünen profesyonellerin iş yerindeki performanslarını artırmaları için güçlü bir araç sunan, çevre dostu monitörlerin yeni ölçütü.

Philips'in 241B7QGJEB modeli, piyasadaki en iyi enerji verimliliğine, tamamen geri dönüştürülebilir ambalaja ve çeşitli uluslararası çevre standartlarına uygunluğa ek olarak, kullanıcılara geniş yelpazede yüksek performanslı ve akıllı ergonomik özellikler de sunuyor. Bunlar arasında Full HD ve IPS teknolojisi, SmartImage, SmartContrast, ve SmartResponse, USB 3.0 standardı, dahili hoparlörler ve SmartErgo taban var, bunlar hep birlikte tam bir kullanıcı konforunu ve rahatlığını garantiliyor.

Üst düzey Dünyadaki en çevre dostu monitör

241B7QGJEB monitörü, Philips'in uzun süredir sürdürülebilirliğe ve çevreye gösterdiği taahhüdü destekliyor. Gelmiş geçmiş en çevre dostu bu monitör, çevre üzerinde mümkün olan en düşük etkiye sahip olması için özel olarak tasarlandı.  TCO Certified Edge'e sahip hafif, %85 oranında tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşturulmuş, Philips 241B7QGJEB modeli kurşun, cıva, halojen ve PVC/BFR gibi zararlı maddelerden tamamen arındırılmış. Ayrıca bütün plastik gövde parçaları, metal şasi parçaları ve ambalaj malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir. Philips'in bu monitörü, bu yolla global ekonomiye geri dönüşümle katkı sağlarken bir yandan da küresel kaynak tüketiminin ve ona bağlı bütün ulaştırma emisyonlarının azaltılmasına yardımcı oluyor. Sonuç olarak, Green Electronics Council (Yeşil Elektronik Konseyi) bu monitöre çevre dostu EPEAT sertifikası vererek ürünün yeşil tasarımını ve performansını da doğrulamış oldu.

Üretkenliğe açılan sürdürülebilir bir kapı

Tüm sektörlerdeki profesyöneller, işlerine gerçekten yarayan teknolojiyi isterler. Philips 241B7QGJEB modeli, sürdürülebilirliğin yanında kalite ve konfor da sunan, yüksek performanslı bir monitör. Full HD çözünürlük ve IPS paneli, neredeyse her açıdan görüntülenebilen olağanüstü netlikte ve keskinlikte görüntüler anlamına geliyor. Ultra dar bir çerçeve pencereleri kolayca yan yana yerleştirmeyi sağlarken SmartImage, SmartContrast ve SmartResponse gibi yenilikler de her an en yüksek görüntü ve video kalitesinin garantisi. Bilgisayar başında geçen uzun saatler genelde yorgunluk demek olduğu için de, Philips 241B7QGJEB kullanıcı rahatlığını en üst düzeye çıkarmak için etkin çözümler ile donatıldı. Bu çözümler arasında parlamayan, düşük yansıtmalı bir monitör yüzeyi ve çalışırken daha iyi bir görselleştirme için LowBlue modu ve Flicker-free teknolojisi var. Üstelik bunlara ek olarak, tamamen ayarlanabilir SmartErgo bir taban ve kullanıcılara kendilerine uygun konumu seçme özgürlüğü veren VESA montajı özelliği de bulunuyor.

Dünyanın en enerji verimli monitörü

Daha düşük karbon ayakizi bırakmanın temelinde enerji verimliliği var, ve bu alanda da Philips'in 241B7QGJEB modeli diğerlerinden bir gömlek üstün. Bir dizi güç tasarrufu teknolojisi ile donatılmış bu monitör, kayda değer bir enerji azaltımı sağlıyor — bunun da hem çevreye hem de kullanıcıların ceplerine faydası var. Yüksek performanslı, düşük tüketimli bu teknolojiler arasında, zararsız kızıl ötesi sinyaller ile kullanıcının orada olup olmadığını belirleyip ona göre otomatik olarak monitörün parlaklığını azaltan PowerSensor var. Tekbaşına bu yenilik bile enerji tasarrufunun %80 gibi bir oranına denk düşüyor. Üstelik hepsi bu kadar da değil: Philips'in 241B7QGJEB modelinde en az tüketim ile optimal parlaklık için yeni, düşük güçlü, arka aydınlatmalı bir tasarım, ortamdaki ışığı algılayarak ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlayan LightSensor teknolojisi ve konvansiyonel monitörlerde, monitör kapalıyken bile meydana gelebilen gizli enerji tüketimini (Standby / bekleme modunda) durduran bir Zero Power Switch anahtarı bulunuyor. Monitörün tüketimi, EnergyStar 7.0 ölçümüne göre 11 vat. A++ enerji sınıfı da Philips 241B7QGJEB modelinin eşsiz benzersiz enerji verimliliğini vurguluyor.

Philips'in 241B7QGJEB modeli, bu ay içinde 259 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasaya çıkacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz