Yılbaşı Alışverişinde Online Patlama!

Hepsiburada.com: "3 saniyede 1 ürün siparişi aldık. 2007 ciromuz 152 milyon doları bulacak"

Online alışveriş sektöründe yüzde 45 pazar payıyla lider olan Hepsiburada.com, yılbaşı alışverişinde büyük bir patlama yaşadı. Online alışveriş severlerin verdiği sipariş ve şirket tarafından teslim edilen ürün sayısı, Aralık'ın ilk haftasına göre %60 oranında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise %90'ın üzerinde arttı. Şirketin 2007 cirosunun rekor bir büyüme ile 152 milyon doları bulması bekleniyor.

Hepsiburada.com Genel Müdürü Kaan Dönmez, bu sene Bayram tatilinin Aralık ayının üçüncü haftasına denk gelmesi ve yılbaşı siparişlerinin yılın son haftasına kalması nedeniyle online yılbaşı alışverişinde büyük bir patlama yaşadıklarını belirterek, " Müşterilerimiz hediye siparişlerini ister istemez bu sene son saniyeye bıraktılar. Hepsiburada.com olarak yılın en yoğun dönemini yaşadık. Günün en yoğun döneminde her 3 saniyede 1 ürün sipariş aldık. Yoğun sipariş sebebi ile son dakikaya kadar müşterilerimize ürün gönderdik. 24 saat 2 vardiya halinde olan çalışmamızı sürdürüyoruz" dedi.

Kaan Dönmez, hepsiburada.com'un 2006 yılı satış cirosunun 78.5 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, bu yıl sonunda da 152 milyon doları bulacaklarını söyledi. Dönmez, bu yıl beklenen satış cirosunun yüzde 10.5'inin aralık ayı içinde gerçekleşeceğini belirtti.

Yılbaşı alışverişi gibi özel dönemlerde hepsiburada.com'un yurtdışındaki büyük internet mağazaları gibi kapasitesinin üzerinde sipariş aldığını belirten Dönmez, bu dönemde ürünlerin hediye paketi yapılması dolayısıyla iş yükünün çok daha fazla arttığını da dile getirdi.

Son dakika hediyesi !
Kaan Dönmez konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Geçen sene yılbaşına yarım saat kala televizyon siparişi verip, yılbaşından önce elimde olsun diyen bir müşterimiz olmuştu.. Elbette bu saatte siparişi yetiştirmemiz mümkün değil, ancak son dakikada hediye almak isteyen müşterilerimiz için bu yılbaşı yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. Yılbaşı alışverişini son dakikaya bırakan müşterilere sevdiklerine hediye çeki almalarını tavsiye ettik. Bu hediye çeki e-posta ile gönderildiğinden alıcının eline ulaşması saniyeler sürüyor.

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

parası olan alır dükkan veya site farketmez

maaşallah! iyi kazanmıslar, dahada cok olsun ne diyelim.
zaten son zamanlarda ülkemizde gitgide artıyor bu durum...

Bu aslında güzel bi gelişme insanların (türk insanı) artık internetten alışveriş yapmayı bir seçenek olarak görüyor ve tercih ediyor..

hepri burada com satışlarda iyi ama garantıde gerçekten yavaşlar ilk gönderdiğim ürün kayboldu almadık dediler tabiki bu internet sayfası üzerinden haberleşme ile ardından kargoya gittim adrese tesli edildiğini ve teslim alan kişinin ismide verildi yeniden kendilerine bildirdim teslin alan kişinin adı ile yine kargoyla görüşün bilgisi verildi kargoya gittiğimde ise yakın oldugunu ve biz onlarla haberlesır size bildiririz dediler ve dediklerı gibi aradılar bakıcaz sizi arıcaz dediler 3 gün haber yok tlf la ılşmaya başladım bakıyoruz kelımesını duymaktan bıktım sonunda ürünün kayboldugunu ve eş değer olarak ürün seçmemi istediler bende siteden bildirdim ve 2 gün içinde elinizde olacak dediler 3 gün soran gelmeyince yine aradım ürün daha gönderilmemiş hemen kargoya veriyoruz dediler 1 gün sonra elime ulaştı aslında faturamı kaybetmemiş olsaydım tüketici haklarına başvuravaktım kısacası 2 ay sonunca ürünüme kavuştum ikinci bir hikayemde var ama bu yeterli sanırım

Gerçekten tebrikler Hepsiburada.com
Online alışverişlerimi hep site üzerinden yapıyorum.

Max_Real Qnx

Devamlı kullandığım bi site,genel olarak memnunum.Sevmediğim tek yanı ne zaman bir şeye acil ihtiyacım olsa bi türlü tedarik edilemiyor :( acelem olmadığı zamanlarda ertesi gün kargoda acelem varsa 1 hafta...Aaah ah güzel şansım ne diyeyim.

güzel çalışıyolar hakkaten ilk defa geçen hafta 3 sipariş verdim hemen geldi bugün yine alcaklarımı oradan sipariş ettim artık hepsiburadadayım

hepsi burada com . bende teprik ediyorum çünkü ciro olarak 152 milyon yapmışlar.Zaten çok iyi reklam avantajı var.ve iyi ve dürüst yayıncılık

2003 yılından beri bu siteden çok alışveriş yaptım. Hiç bir problem yaşamadım. Ürün çeşidi bol. En önemlisi güvenilir ve hızlı. Bilgisayar başından insan istediği marka ve model ürünü temin ediyor. En önemlisi de bu, istediğinizi alıyorsunuz. Piyasa da bir çok ürünü bulmak zor. Bu siteyi herkese tavsiye ederim.

Aldığımız 2 adet vx nano Logitech mouse dan dolayı çok seviyoruz kendilerini:)
Yanlış fiyat girip 120 ytl lik bir mouse u bize 39 ytl ye göndermişlerdi.
müşteri dostu

Bedava 15-20 YTL'lik hediye çeki verdiler. O yüzden patladı. Ben de patlamaya uydum ama hala ürün gelecek :)

ben ise kıngston ram sipariş verdim ürün elime ulaştığında paketi ben açtım fakat ürün içeriği ram ın orjinal ambalajından ayrılmış olarak elime ulaştı kendı lerıne ürünü geri iade ettım çünkü ürün kullanılmış mı düşüncesi ile kendilerine bildirdim fakat karşı taraf yetkılileri ürünü tamir edilmiştir formu ile aynı ürünü geri iade ettiler ben ise bu şekilde müşteri anlayışların dan memnun kalmadım ...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play