Zaman Tüneli değişiyor!

Facebook'un tartışmalı Zaman Tüneli değişiyor! Bakalım yeni tasarım ne gibi yenilikler sunacak...

  • Berk Toparlak
Zaman Tüneli değişiyor

Facebook'un yeni görünümüne hala alışamayanlar için kötü haberi baştan verelim: Hayır, Zaman Tüneli kalkmıyor. Ancak sosyal ağ devi yapacağı değişikliklerle tünelin yollarını daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor.

Bilindiği üzere Zaman Tüneli ortasından mavi bir çizgiyle eşit iki kolona ayrılmış durumda. Sol tarafta durum güncellemeleri, sağ tarafta ise etkin olmayan "moduller" yer alıyor. Ancak Facebook sağ kolonda yer alan "arkadaşlar, fotoğraflar, beğeniler" gibi parçaların yer aldığı görece daha önemsiz alanı daraltıp, ağırlığı sol kolona vermeyi planlıyor.

Yeni tasarımdan sonra kolonları eşit parçalara bölmektense, yüzde 60 ve yüzde 40 olarak dağıtmayı düşünen Facebook, bu sayede Zaman Tüneli'nin "karmaşık" görünümünden kurtulmayı hedefliyor.

Henüz test aşamasında olan yeni tasarım, bakalım yeniliğe açık olmayan Facebook kullanıcılarını memnun edebilecek mi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Aynen güzel bir tespit Facebook kullananların çoğu yeniliğe açık değiller, adamlar daha kullanılşlı nasıl yaparız diye uğraşıyorlar, bunlarda burun kıvırıyorlar, hepsi sanki potansiyel web programcısı ya :P

Bu defa da Zaman Tüneli'ne dönüş sahtekarlıkları türeyecek... :))))

Şu test aşaması deniliyor ya hani beta.facebook adresinden girdiğimizde testte olan tasarım ve uygulamaları göremiyoruz. Şu beta.facebook tam olarak ne işe yarar ChipOnline ?

@06 Kas 2012 17:03 Giremezsiniz. Çünkü beta sürümüne saddece çalışanlar, geliştiriciler ve test kullanıcıları erişebiliyor. Zaten Access is restricted to employees, developers and test users. diye yazıyor.

eskiye çevirsinler şunu artık zaman tünelini beğenen 1 kişi bile çıkmadı neyin diretmesi bu!

@06 Kas 2012 17:12 Beğenen çok fazla var merak etmeyin. :)

İyice mahvettiler zamanı gelince facebook ta ölecek aynı msn gibi eminim...

Mantıklı bir güncelleme olabilir.

yenilikleri takip etmek gerek

""" İnsanların yüklediklerini daha sonra silmek istediklerinde silmiş gibi yapıp, "ilerde lazım olur" düşüncesiyle saklayıp silmeyen ve bu yüzden bütün dünyada tepki toplayınca bu zaman tüneli ni icat edip, "bakın tünel için saklıyoruz, yoksa inanın ilerde lazım olur diye saklamıyoruz, biz hırsızmıyız" diyebilmek isteyen facebook, kullanıcıları sevmesede insanlara zaman tüneli uygulamasını evire çevire dayatmaya devam edecektir. """

Bi eklenti vardı onun sayesinde eski profile dönebiliyordun ama sadece eklentiyi indirebilenler eski şekilde görebiliyordu. Denedim ama beğenmedim. Zaman tünelinin daha iyi olduğunu fark ettim.

Bende sağa geçti bile İyice iğrenç oldu. eskiye geçmem mümkün mü? acaba...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play