Adobe Illustrator 10 incelemesi En Genç Tasarımcı

Henüz bir önceki sürümün piyasa sunulmasının ardından 1,5 yıl bile geçmemişken, Adobe, Illustrator’un yeni sürümü olan 10’u da piyasaya sürdü. Üstelik sanılanın aksine, aradan çok kısa bir süre geçmesine rağmen yeni sürüm de en az eskisi kadar çok fazla yenilik ve özellik içeriyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
77
Illustrator’u yeniden vektör grafik uygulamaları arasında profesyonel tasarımcıların bir numaralı seçimi haline getirmeyi başaran yeni sürümdeki özellikler ise, programın daha çok elektronik yayımcılık yönünü ön plana çıkartmış. Daha önce rakiplerinin en büyük avantajı olan semboller de programa dahil edilmiş.Ayrıca CSS katmanları desteği ile nesne tabanlı dilimleme, dinamik veri ile oluşturulan grafikler ve SVG round-tripping de programın diğer çekici özelliklerini oluşturuyor. Yeni eklenmiş seçkin çizim araçları, daha karmaşık şekillerin yaratılmasını ve düzenlenmesini oldukça kolaylaştırıyor. Benzer şekilde yeni distortion efektleri de yaratıcılık seçeneklerini geliştiriyor. Illustrator 10 artık Photoshop, GoLive ve InDesign ile daha rahat uyum sağlıyor.
Özetle

Bir önceki sürümle de birçok yenilik sunan Adobe, kısa bir sonra piyasaya sürdüğü yeni sürüme de epey özen göstermiş. 10’da sunulan çok sayıdaki yeni özellik ile Illustrator, tasarımcıların yanı sıra web geliştiricileri için de artık daha çekici hale gelmiş.

Adobe Illustrator 10 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Adobe Illustrator 10
Ürün Türü Fotoğraf ve Grafik
CHIP Online Notu 77
Üretici Adobe

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz