Akasa Noir AK-IC019 incelemesi Şık ve çevik

Testlerde gayet başarılı sonuçlar çıkardı.

Oynat Akasa Noir AK-IC019 Sunduğu yüksek okuma ve yazma performansı ile taktığınız disklerde herhangi bir darboğaz oluşturmayan Akasa Noir'in tek eksiği eSata portu.
Kutunun desteklediği maksimum okuma hızı 30.3 MB/s.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • USB'den güç
  • Hızlı aktarım
  • eSata yok
Akortek bilişim tarafından test merkezimize gönderilen Akasa Noir disk kutusu ilk bakışta fırçalanmış şık alüminyum dış yüzeyi ile dikkat çekiyor. Ürünü kullanamaya başlamak için ilk olarak yan kısımlardaki dört adet ufak vidayı sökmeniz gerekiyor. Daha sonra içerisindeki devreyi dışarı çıkarıp diskinizi taktıktan sonra yine kutu içerisinden çıkan dört adet vida ile diski kutunun içine sağlamca sabitliyorsunuz. Bu sabitleme sayesinde disk herhangi bir sarsılma veya düşme esnasında kutudaki SATA yuvasından çıkmıyor ve olası hasarları önlemiş oluyorsunuz. Kutunun gerçek performansını test edebilmek içerisine bir SSD disk yerleştirdik ve HDTune ile okuma, yazma ve erişim hızlarına baktık. Diskin desteklediği maksimum okuma hızı 30.3 MB/s olurken yazma hızı ise yine maksimum 23.3 MB/s ortalamada ise 22.7 MB/s olarak belirlendi. Verilere erişme süresi ise 0.7 ms. SSD diski doğrudan sisteme takarak yaptığımız testte 0.1 ms olan erişim süresi burada 0.6 ms artmış gözüküyor. Fakat kullanacağınız disk standart plakalı bir disk ise bu hız sizi etkilemeyecektir. Son olarak kutunun gücünü USB portundan aldığını da belirtelim.
Özetle

Sunduğu yüksek okuma ve yazma performansı ile taktığınız disklerde herhangi bir darboğaz oluşturmayan Akasa Noir'in tek eksiği eSata portu.

Akasa Noir AK-IC019 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Akasa Noir AK-IC019
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Akasa
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kutu kaplaması Alüminyum Siyah
Disk desteği SATA II 2.5"
Boyutlar 78 x 125 x 16 mm
Okuma/Yazma hızı 30.3/ 23.3 MB/s
Kutu içeriği USB Kablo, Vidalar, Kullanım kılavuzu, Deri kılıf

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bu tarz bir ürün almak istiyordum. sitenizde incelemiş olduğum akasa noir hdd kutusundan aldım ve aldığım gün taktığım SSD mi bozdu. ben pek beğenmedim. tavsiye de etmiyorum

bende bu ürünü 27 tl gıbı komık bır rakama alıdm mıkrobox gıbı teneke degıl dısı kalın sert alemınyum derı tasıma çantası kablosu bıle kalıte herkese onerırım gonul rahatlıgıyla alın usb 3 çıkarsa aynı versıyon kesınlıkle onuda alırım

Sen de yorum yaz