Aztech HW550 3G Wireless-N incelemesi 3G Yönlendirici

CHIP ONLINE Notu
68
  • 802.11n desteği
  • HSPDA (3.5 G)
  • Güvenlik
Özetle

USB girişi sayesinde GSM operatörünüzden aldığınız internet erişimini ev veya iş ağınıza Aztech HW550 ile kolayca dağıtabilirsiniz.

Operatör bağımsız 3G bağlantınızı kolayca paylaşın.

3G ile beraber GSM operatörleri de artık internet sağlayıcılar arasında yerlerini aldılar. Fakat hala bazı dezavantajlara sahipler. Bu dezavantajlardan biri de eve geldiğinizde evdeki diğer kullanıcılara interneti dağıtmak. Bunu yapmak için akla gelen ilk yol 3G modem takılı bilgisayarı yerel ağa bağlayarak interneti paylaştırmak. Aztech HW550'nin sunduğu yol ise çok daha kolay. 4 port Ethernet ve 1 adet WAN girişine sahip yönlendiricinin üzerindeki USB girişine 3G modeminizi takarak GSM operatörünüzden aldığınız internet hizmetini evdeki tüm bilgisayarlara dağıtabiliyorsunuz. Eğer evde ADSL modeminiz varsa buradan aldığınız interneti de yönlendiricinin WAN yuvasına takarak kullanıma sokabilirsiniz. Bundan sonra ise ethernet ile kablolu veya 802.11 b/g/n ile kablosuz alarak kendi ağınızda internetin keyfine varabilirsiniz. Güvenlik içinse WEP, WPA, WPA2 alternatiflerini kullanabiliyorsunuz. Aztech HW550'nin beğendiğimiz başka bir yöne ise kullanıcı arabirimi. Tarayıcınız üzerinden ulaşabileceğiniz bu arabirim ilk kurulum esnasında gerekli ayarları basitçe adım adım yapmanıza imkan tanıyor.

Aztech HW550 3G Wireless-N Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Aztech HW550 3G Wireless-N
Ürün Türü Erişim Noktası
CHIP Online Notu 68
Üretici Aztech
Teknik Detaylar
Kablosuz ağ desteği 802.11 b/g/n, IEEE 802.3 10/100, IEEE 802.3u destekli
MIMO Var
Güvenlik WEP, WPA/WPA2
Ethernet 4 port
Mobil genişbant HSDPA (3.5G)
Boyutlar 200 x 125 x 30.5 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

para tuzağı

HSDPA max ne kadar?

azurwave wifi moduller (n tipi) win7 altında ile bağlantı sorunu var ne yaptıysam çözemedim. bunun haricinde gayet iyi çalışıyor (yalnız modem menülerinde yeterince detay yok, birçok şeyi kontrol edemiyorsunuz), teknikdestek ve döküman çok yetersiz

cihaz tırt bi cihaz biraz daha iyi bir fiyata Aırtıes şart

bencede gayet iyi bir cihaz aldım denedim sorunsuz.hdd paylaşımı da güzel dezavantajı ben hala n hızını göremedim.hdd okuması yavaş kalıyor diğer makinelerle dosya paylaşımıda yavaş.

Cihazı yeni aldım. Avea modem ile sorunuz bağlandı. Turkcell modem ile olmadı. Firmware update için uğraştım ama olmadı o da. Eğer turkcell ile olsaydı bir tane daha alacaktım. Biraz eski bir model, ilk çıkanlardan olduğu için olabilir diye düşünüyorum. TVınn için TP-link ya da airtes ın bir modeli var onlara bakacağım. Onlar biraz daha pahalılar.Piyasadaki en uygun ürün bu. 60 tl ye aldım. Alternatif ürünler 80-90 145 tl ye kadar çıkıyorlar. Saygılar.

Sen de yorum yaz

Turhost