Belkin N150 F6D4230-4 V2 incelemesi Belkin Türkiye'de

Türkçe dil desteği için basit bir Firmware güncelleştirmesi gerektiriyor

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
Belkin'in Test merkezimize konuk olan ADSL modemi F6D4630-4 V2 ilk Türkçe dil desteği için basit bir Firmware güncelleştirmesi gerektiriyor. Ürünün beraberinde gelen Türkçe kılavuz yardımı ile internet üzerinden güncel Annex A firmware sürümü olan 2.00.252i indirmeniz ve cihazı güncellemeniz gerekiyor. İnternete bağlanmak için modem satın almış olduğunuzu düşündüğümüzde, firmware güncellemesini internete erişimini olduğu bir yerden, modemi satın almadan önce indirmenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz. 45 saniye süren güncelleme işleminden sonra Türkçe dilini de seçtikten sonra artık tek yapmanız gereken ADSL hattınızı cihaza bağlamak ve internet servis sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri modeme girmek olacaktır. Eğer internetinizi paylaşmak istiyorsanız cihazın arkasındaki dört adet Ethernet portuna diğer bilgisayarların ağ kablosunu bağlayabilir veya 802.11n desteği ile kablosuz olarak da paylaşabilirsiniz.
Özetle

Standart bir modemde yer alan bütün özellikleri barındıran Belkin, aynı zamanda Router olarak da kullanılabiliyor.

Belkin N150 F6D4230-4 V2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Belkin N150 F6D4230-4 V2
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 68
Üretici Belkin
Teknik Detaylar
Güvenlik WPS, WEP, WPA2
Kapsama alanı 300 metre
Bağlantı oranı 40MHz'de 150 Mbit'e kadar
Protokoller PPPoE, PPTP, Telstra Bigpond, L2TP
Standartlar IEEE 802.11b/g/n
Potlar 4 x Ethernet, 1 x Hat

Alternatifleri

Splitter hediyesi ile gelen ve 300 Mbps kablosuz aktarım hızı olan Tenda W300D kesinlikle göz önünde olması gereken bir alternatif.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Arkadaslar Yeni Modeme ihtiyacım Vardı Belkinin Bu Modelini Aldım Eve Geldim Kurdum Calıstırdım Fakat Int. Baglantısı Yoktu Şikayette Bulundum Ertesi Gün Geldiler Baktılar Hatta Herhangi Bir Sorun Yoktu Adam Kendi Modemini Takıp Çalıştırdıgında Ise Int. Var Gözüktü Anlaşıldıgı Gibi Sıfır Kutusu Acılmamıs Dokunulmamıs Cihaz Bozuk Cıktı Geri İade Ettim Uyarı Olsun Buda Benden.

Sen de yorum yaz