Boolex Booken Cybook Opus incelemesi Avuçlarınızdaki kütüphane

Elektronik kitapları okumak için ülkemizdeki en iyi cihazlardan biri.

CHIP ONLINE Notu
85

Teknolojinin hızlı ilerleyişi sonunda kitapları da yeni bir evrime sürükledi. Yurt dışında uzun zamandan beri kullanılan elektronik kitapların ülkemizde de satışa başlamasıyla bu kitapları okumamızı sağlayacak olan cihazlar da ülkemizde satışa sunulmaya başladı. Bu cihazlardan biri de ince, hafif ve şık yapısı ile dikkat çeken Booken Cybook Opus. Sanılanın aksine LCD yerine elektronik mürekkep kullanan e-kitap okuyucu, başarılı kontrast seviyesi sayesinde doğrudan güneş altında dahi rahatlıkla okunabiliyor. Yine arka aydınlatması olmayan ürün bu sayede çok uzun bir pil ömrü sunuyor. Her ne kadar dokunmatik özelliği bulunmasa da cihazın yön tuşları sayesinde gayet rahat bir kullanım elde edebiliyorsunuz. Yine 1 GB dahili hafızası olan ürün ile yaklaşık 1000 adet kitabı yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Eğer 1000 kitap size yetmiyorsa da sorun değil, MicroSD kart yuvasına takacağınız yüksek kapasiteli bir hafıza kartı ile ister daha fazla kitap okuyabilir isterseniz de resimlerinizi yanınızda taşıyarak siyah beyaz nostaljisini tekrar hayata geçirebilirsiniz. Son olarak bookeen.com'a üye olarak Firmware güncellemeleri ile cihaza yeni özellikler kazandırabiliyorsunuz.

Özetle

Şık tasarımı ve taşıma kılıfının yanında teknik özellikleri ile de başarılı olan Cybook, elektronik kitaplara hayat veriyor.

Boolex Booken Cybook Opus Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Boolex Booken Cybook Opus
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 85
Üretici Boolex
Teknik Detaylar
Ekran 5", 600 x 800
İşlemci Samsung ARM, 400 MHz
Hafıza 32 MB NAND, 1 GB dâhili, MicroSD yuva
Pil LI-Polimer 1000mAh
Pil ömrü 8000 sayfa geçişi, 2 Hafta
Boyutlar ve ağırlık 151x108x10mm (BxUxG), 150g

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu fiyata 5 inch bir reader alacagima. Kindle 9 inch alirim. Tek derdide amerikadan getirtmek olur.

o zman git al!

Teknik özelliklerini karşılaştırdığımda rahatlıkla Reeder'ı tercih ederim. Üstelik fiyat farkı da yok gibi.

bu alet su andaki tr'de yapilabilecek en kotu secim. cok daha ust modelleri var piyasada, bu Avrupa'da 2008'de cikmis, simdi 2010'da Tr'de satmaya calisiyorlar...

mp3 çalmaması büyük eksiklik.

Sen de yorum yaz