Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini incelemesi Bu alet arazide nasıl şarj ediyor?

CHIP ONLINE Notu
77 Satın Al
  • Akılcı tasarım
  • Pratik
  • Hafif
  • Dayanıklı
  • Aynı anda yalnızca 1 cihaz şarj ediyor
Özetle

Tasarımı ve kullanım biçimiyle ekstrem koşullara uygun olarak tasarlanan cihaz, güneş enerjisini kullanarak kendini yenileyebilmesiyle arazi koşulları için fazlasıyla uygun yapıda tasarlanmış. Bu anlamda bizden tam not alan cihaz, belki tam kapasite doluyken cihazları daha fazla şarj edebilse veya birden fazla cihaza aynı anda şarj paylaştırabilse çok daha iyi olurdu. Ancak Bushnell'in bu cihaza benzer farklı çözümleri de bulunuyor. Onları da yakından inceleyebilirsiniz.

Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini'yi 209 TL civarında bulabilirsiniz.

Kimler Almalı

Arazide vakit geçiren, ekstrem sporlarla ilgilenen veya avcılık sporuna gönül veren kullanıcılar Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini'yi edinmek isteyebilirler.

Geri dönüşebilir enerji için arazide büyük önem kazanacak olan SolarWrap Mini'yi inceliyoruz.

Ekstrem sporcuları ilgilendirebilecek ürünleri fırsat buldukça inceliyoruz. Bunlar arasında kısa bir süre önce de arazide, dağda, bayırda kaybolmamak için kullanılabilecek olan Bushnell'in D-Tour isimli cihazını incelemiştik. Bu defa da yine ekstrem koşullarda kullanılabilecek, yine Bushnell markalı farklı bir ürün elimizde. Bu incelememizde, Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini'ye göz atacağız.

Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini, aslında temel olarak bir mobil şarj cihazı. Ancak bunu gerek tasarımı, gerek kullanım biçimiyle ekstrem sporlara ve doğa koşullarına uygun olarak sunan Bushnell, cihazı solar panelle süsleyerek bizlere sunuyor.

İşleyişiyle bir yana, tasarımıyla da ekstrem koşullar için uygunluğuyla dikkat çeken POWERSYNC SolarWrap Mini, silindir biçiminde bir cihaz. Boyutlarıyla bir cep telefonu uzunluğunda olan cihaza, böylece çantanızda yer bulmak için zorlanmıyorsunuz. Yalnızca 87 gram ağırlığında olması da cabası. Peki, solar paneller nerede?

POWERSYNC SolarWrap Mini, aslında kabaca silindir biçimli bir batarya üzerine sarılı solar panellerle kaplı. Kenarında tutup çekerek panel yüzeyini açabiliyor ve bu sayede güneş enerjisiyle bataryayı şarj edebiliyorsunuz. Elbette bunun yanında cihazı priz yoluyla şarj etmek de mümkün.

Solar panellerini kullanarak güneş altında yaklaşık 10 saatte tam kapasite şarj olabilen cihaz, priz yoluyla ise 4 saat içinde tam kapasite doluyor. 10 saatlik bir sürenin uzun olduğu açık. Fakat bu süreyi, cihazı güneş altına yayıp bekleyerek geçirmiyorsunuz. Arazideyken, hareket halindeyken de şarj için cihazın solar panellerini kullanabiliyorsunuz. Cihazın kumaş tabakasının bir kenarında açılmış bir delik bulunuyor. Böylece cihazı buradan çantanıza asıp açabiliyor ve yürüyüş esnasındayken bataryanın şarj olmasını sağlayabiliyorsunuz.

POWERSYNC SolarWrap Mini'nin bir kenarında microUSB bağlantı noktası bulunuyor. Bu yolla cep telefonu, tablet, GPS cihazı, kamera veya MP3 çalarınızı şarj etmeniz mümkün. Kamera ve GPS cihazlarınızı 2 – 3 defa, MP3 çalarınızı 2 defa ve cep telefonunuzu da 1 kez tam kapasite doldurabilecek ölçüde olan POWERSYNC SolarWrap Mini, Li Ion bataryayla çalışıyor. Mobil şarj cihazları arasında benzer boyutlarda daha fazla performans sunan modeller mevcut elbette. Fakat bu cihaz, özellikle tasarımı ve kullanım biçimiyle hepsinden ayrılıyor. Burada seçim tabii ki kullanıcıya kalıyor.

Son olarak şunu da söylemekte fayda var: Eğer olur da, solar panel üzerine bir darbe gelirse, yani panel hücrelerinden biri zarar alırsa, cihaz işlevselliğini yitirmiyor. Yalnızca zarar gören hücre devre dışı kalıyor ve cihazı birkaç hücre zayiatla kullanmaya devam ediyorsunuz.

Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini
Ürün Türü Taşınabilir Şarj Ünitesi
CHIP Online Notu 77
Üretici Bushnell
Teknik Detaylar
Uzunluk 463 mm
Şarj Süresi (Prizden) 4 saat
Şarj Süresi (Solar) 10 saat
USB 1 adet
Güç Çıkışı 5V1A
Batarya Türü Li Ion
Boyutlar 109 x 31 mm
Ağırlık 87 gr.
Satın Al

Alternatifleri

Bushnell POWERSYNC SolarWrap Mini'ye alternatif olarak Apprise 4000 mAh cihazı da incelenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Şarj olma süresi gerçekten uzunmuş. Kışın 10 saat güneş alıyor muyuz meçhul. Ayrıca sadece araziler için düşünülmüş gibi bir izlenim uyandırdı bende. Bence ev içinde düşünülebilir. Sabah güneş gören camın kenarına koyarsınız, işe gidersiniz. Akşam geldiğinizde telefonunuzu şarj edersiniz. Sabah yine güneşe koyup akşam yine şarj. Böylece şebekeden çekeceğiniz elektrikten kurtulmuş olursunuz. Faydası uzun vadede çıkacaktır. 1 TL bile kâr ettirse şebekeden, kâr kârdır :)

@03 Mart 2016 09:43 1 kwh elektrik enerjisinin tüm bedeller, fonlar ve vergiler dahil fiyatı 42 kuruştur. 1 TL 2.38 kwh . 1 TL ile içindeki bataryayı yüzlerce kez sarj edersin. Cihazın maliyeti için bile içindeki bataryanın ömrü yetmez.

@03 Mart 2016 09:43 bende bir tane var. içeride şarj edemedim.3 Gün pencere kenarında kaldı. Ancak açık havada dışarıda işe yarar. Bu teknolojisi itibarı ile daha tam işlevsel bir araç değil. Pil teknolojisinde ve güneş pili teknolojisinde büyük gelişmelere ihtiyaç var. Yinede ufak tefek işler için kullanılabilir

bence paradan kar etmek yerine uzun süre arazide elektriğin olmadığı anlar için . örneğin amatör balıkçı telefonu nasıl şarz edecek. yada teknede tabletini nasıl uzun süre kullanacak gibi düşünülmesi sanki daha gerçekçi olur.

Sen de yorum yaz

Turhost