Canon PowerShot G11 incelemesi Daha iyi bir PowerShot

CHIP ONLINE Notu
85
  • Başarılı imaj sabitleme
  • Yüksek fotoğraf kalitesi
  • Hareketli LCD
Özetle

Çözünürlüğün her şey demek olmadığının iyi bir göstergesi olarak Canon G11, sınıfındaki en iyi fotoğraf kalitesini sunuyor.

Düşük ışık koşullarında G10'a nazaran çok daha iyi sonuçlara imza atmak mümkün.

Megapiksele değil, fotoğraf kalitesine önem veriyor.

Canon PowerShot G10, kısa bir süre önce piyasaya çıktığında büyük ilgi çekmişti ve Test Merkezi'mizden Ayın ürünü ödülünü kazanmıştı. Görünen o ki bunu bir adım ileri götürmek isteyen Canon, PowerShot G11'i çıkarttı. Bu modelde ilginç bir şekilde çözünürlüğün daha düşük olduğunu görüyoruz. Zira G10'da 14.7 Megapiksel olan etkin çözünürlük, G11'de 10 Megapiksel'e düşürülmüş. Fakat bu sizde fotoğraf kalitesinin de düştüğü gibi bir fikir uyandırmasın. Tam tersi PowerShot G11'de kumlanma oranı büyük ölçüde azaltıldığı için özellikle düşük ışık koşullarında G10'a nazaran çok daha iyi sonuçlara imza atmak mümkün. Ek olarak PowerShot G11, G10'da bulunmayan hareketli LCD ekranla daha esnek bir kullanım sunuyor. Aslına bakarsanız yukarıda saydıklarımızı bir kenara koyarsak, artırılmış flaş senkronizasyon hızı ve HDMI çıkış dışında G11, G10 ile aşağı yukarı aynı temel özelliklere sahip. Ortalama bir kullanıcı için yüksek sayılabilecek fiyatı ürünü yüksek bütçelere hedeflese de Canon PowerShot G11, SLR makinelere yaklaşan fotoğraf kalitesi ve sofistike yapısıyla Canon'un PowerShot G serisine başarılı bir devam ürünü.

Canon PowerShot G11 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Canon PowerShot G11
Ürün Türü Kompakt Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 85
Üretici Canon
Teknik Detaylar
Algılayıcı 1/1.7" CCD, 10 Megapiksel
Maksimum çözünürlük 3648 x 2736
Lens 6.1-30.5mm (28 - 140mm), f2.8-4.5
LCD 2.8", 461.000 piksel
Boyutlar 112 x 76 x 48 mm
Ağırlık 355 gr

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu tip makinelerde HDMI çıkışı olmalı diye düşünüyorum; ayrıca optik zoom değeri yükseltilebilirse bu makineler rakip tanımaz.

çözünürlük düşürüldüğü için çok kimse bu ürünü g10 un alt modeli biliyor ama çözünürlüğün her şey olmadığını anlatmak için muhteşem bir örnek.

hdmi çıkış zaten var.
makinanın hiçbir kusuru yok.

Sen de yorum yaz

Turhost