Canon PowerShot SX100 incelemesi Yüksek kalite arayanlara...

Canon'un PowerShot SX100, dijital fotoğraf makinesi 8.0 Megapiksel çözünürlüğe ve Türkçe menü desteğine sahip.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek fotoğraf kalitesi
  • Manuel kontrol imkanı
  • Elektronik lens kapağı
  • Video çekimlerinde optik zoom kullanılamıyor
Ürün, 10x optik ve 4x dijital ile birlikte toplam 40x zoom sunuyor.

Canon'un PowerShot SX100, dijital fotoğraf makinesi 8.0 Megapiksel çözünürlüğe ve Türkçe menü desteğine sahip.

Canon'a özgü DIGIC III ve iSAPS teknolojilerini kullanan ürün, 10x optik ve 4x dijital ile birlikte toplam 40x zoom sunuyor. 18 çekim modu, kırmızı göz düzeltme özelliği, yüz seçme tuşu ve titremelere karşı optik görüntü sabitleyici gibi özellikler de makinenin diğer artıları arasında yer alıyor.

Hızlı veri aktarımı için USB 2.0 arabirimini kullanan bu dijital kamera, sesli ve sürekli video çekim özelliğinin yanında, 2.5 inçlik geniş bir LCD ekrana sahip.

Canon PowerShot SX100 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Canon PowerShot SX100
Ürün Türü Kompakt Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 68
Üretici Canon
Teknik Detaylar
Çözünürlük 8.0 Megapixel
Zoom 10 x optik, 4x dijital
Video Çözünürlüğü 640x480 piksel
Dahili Bellek 16 MB.
Ağırlık 266 Gr.
Boyutlar 108.7 x 71.4 x 46.7 mm
Güç Seçenekleri 2 Adet AA Pil
Görüntü İşlemcisi CCD
Hafıza Kartı Desteği SD
17/12/2007 Tarihli Fiyatı 648 YTL (KDV Dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

is s5 modilinin sadeleştilmiş,ucuzlatılmış hali

video çekerken zoomu kullanamaması saçma olmuş

Bi zamandır fotoğraf makinesi araştırıyorum. gerçekten güzel bir makine. Almayı da düşünüyorum. Piyasada o kadar çok cihaz var ki. Karar vermek gerçekten güç. Ama ben bunu çok kısa bi zaman içinde alıcam.

Ben 1 aydır kullanıyorum. Profesyonel bir mekineye geçmeden önce kullanılabilir bir makine.
Video çekerken zoom unun olmaması ise saçma bişi değil, gayet doğal bir özellik. Zira hiçbir dijitial fotoğraf makinesinde kamera çekimlerinde optik zoom olmaz.

"Ben 1 aydır kullanıyorum. Profesyonel bir mekineye geçmeden önce kullanılabilir bir makine.
Video çekerken zoom unun olmaması ise saçma bişi değil, gayet doğal bir özellik. Zira hiçbir dijitial fotoğraf makinesinde kamera çekimlerinde optik zoom olmaz."

Demiş arkadaş ama optik zoom kullananlar var.Video çekerken optik zoom kullanan makinalar varki.Yanlış yönlendirme yapmayalım lütfen!..

Ben de bu makinayı almayı düşünüyorum ancak çekilmiş resim örneklerini ve video çekimlerini merek ediyorum nereden ulaşabilirim

Ben de bu makinayı almayı düşünüyorum ancak çekilmiş resim örneklerini ve video çekimlerini merek ediyorum nereden ulaşabilirim

Wireless ve bluetooth hala fotoğraf makinelerinde standart olmadı. Firmalar teknolojik gelişmeleri ürünlerine hemen yansıtmıyorlar daha fazla satış yapabilmek için. Sadece yazılım yükseltmesi ile bir üst modele dönüşebilen makinelerin olması bunun ispatı.
Bu makineyi inceledim resim çekimleri iyi. ancak kendi adıma wriless ya da bluetooth öz. olan, video çekim çözünürlüğü yüksek olan bir makine bekleyeceğim. Saygılarımla...

Video çekerken zoom unun olmaması ise saçma bişi değil, gayet doğal bir özellik. Zira hiçbir dijitial fotoğraf makinesinde kamera çekimlerinde optik zoom olmaz mı? Nasılolmaz ya! Yanlış bilgi vermeyelim isterseniz. Video çekimi yaparken zoom olur. Canon PowerShot s5 IS de bu özellik var. Özelliklerine bakabilirsiniz.

bazı arkadaşlar örnek fotoların nerden bulunabileceğini sormuş.
işte link:
http://www.dpreview.com/reviews/canonsx100is/page17.asp
fotolar karşınızda.ama o fotoğrafları hemen çekebileceğinizi düşünmeyin.makine ne kadar iyi olsada deklanşöre doğru yerde doğru zamanda doğru ışıkta basmakla velhaasılı kelam biraz alışıp pişmekte devamında ise ustalaşmakla oluyor.bende bi amatörüm.inşallah bu makinayı alıp fotoğraf çekmeyi bi hobi haline getireceğim.kolay gelsin.

bu cihazı video çekiminde optik zoom kullanmıyor diye yadırgamayın. çünkü optik zoom kullanan fotoğraf makinelerinde video özellikleri zaten düşüktür. video cihazlarında ise fotoğraf kalitesi düşüktür. zaten 2 özelliği bi makinede almak istiyorsanız birinden feragat etmelisiniz.

Canon SX100'ün iki çeşit video çekim özelliği var. Biri 640X480 olan mod. Diğeri 160 pixellik kompact video çekim özelliği. Optik zoom sadece 160 pixellik olan çekimde kullanılamıyor. Asıl kaliteli 640X480 olan çekimde hem optik hem digital zoom birlikte bile kullanılabiliyor.

videoda optik zoom kullanan markalar hangisi örnek verebilirmisin

eger video cekecekseniz ve sizin icin bu kadar onemliyse tavsiyem size foto mak. yerine gidin bir "video kamera" alin. hem ayrıca foto mak. ile uzun sureli ve vadede video cekmek basta sensör olmak uzere cihazda bazı kalıcı hasarlara neden olur

Arkadaşlar Bence bir cep telefonundan nasıl gerçek bir fotoğraf makinesi olmaz ise, bir fotoğraf makinesinden de video kamera olmaz. Video çekimlerde zoom yok. Ayrıca başka eksiklerini de söyleyeyim( benim açımdan önemli olanları) Tripot takacağımız yer metal değil bu da sık tripot kullananların dikkat etmesi gereken bir özellik. ayrıva vizör de bulunmamakta. LCD ekranın büyük olması güzel ama sabit döndüremiyorsunuz kendinize göre. Ben 4GB sd kart taktım çok iyi çalışıyor. seri çekimleri çok güzel. ama konserde kayıt fyapacaksanız mikrofon her fotoğraf makinesindeki gibi yeterli değil. LCD ekranının hızı iyi. Nesneler hızlı olarak önünüzden geçse de tepkime süresi iyi olduğundan görüntü bozulmuyor. Estantane en fazla 15 sn. Keşke bir kaç dakika olsaydı diyorum.
Sonuç olarak ben aldım memnunum. Tavsiye ederim. Fiyat 650 ile 450 arasında değişiyor. Eğer yurtdışından getirebilecek kimse varsa yurtdışı fiyat çok uygun(249 dolara aldırttım ben best buy sitesinden. ama şimdi satışı yok aynı sitede)

neden videoya bu kadar takmışsınız anlayamadım arkadaşlar, bu cihaz nihayetinde bir fotoğraf makinası. video çekmek istiyorsanız video kamera alırsınız.

Arkadaşlar bu makina ileri compak bi makina dslr makina değil.Yok ekranı dönmüyormuş yok vizörü yokmuş arkadaş o zaman slr makina alacaksın 1500 tl verip bence çok güzel makina alıabilir 2 senedir kullanıyorum enerji sorunundan başka hiçbir sıkıntısı yok.netlemesi çözünürlüğü seriliği ve m,s,p,a ayarları türkce meniden rahatlıkla yapabiliyorsun sanki slr makina kullanıyorsun gibi slr makinaya geçmeden önce kullanılacak en iyi compak makina kısaca tavsiye ederim saygılar

Sen de yorum yaz