Cooler Master Hyper6 incelemesi Etkili soğutmanın yeni adı

Cooler Master Hyper6 olarak adlandırılan bu yeni soğutma sistemi, hem AMD K8 hem de Intel P4 işlemcileriyle uyumlu ve söz konusu işlemcileri soğutmak için altı adet ısı borusu (Heatpipe) içeren, farklı bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
77
Coolermaster seneler önce ilk ısı borulu işlemci soğutucularını piyasaya sürdüğünde birçok kişiyi şaşırtmayı başarmıştı. Çünkü oldukça tutulan bu ürünler etkili soğutma sağlamanın yanı sıra sessizlikleriyle de bir anda zirveye kurulmuşlardı. Bu sene de pek farklı olmayacak, zira Coolermaster bu soğutma sisteminin yeni nesliyle yine karşımızda. Cooler Master Hyper6 olarak adlandırılan bu yeni soğutma sistemi, hem AMD K8 hem de Intel P4 işlemcileriyle uyumlu ve söz konusu işlemcileri soğutmak için altı adet ısı borusu (Heatpipe) içeren, farklı bir ürün. Isı borularının altı adet olmasının yanı sıra önemli bir özelliği %100 bakırdan oluşmaları. Bu sayede Hyper6, 8 cm’lik bir fan ile gerçekleşen soğutma işlemi ile işlemcinin ısısını daha hızlı ve etkili bir biçimde taşıyıp soğutabiliyor. Ürünün tek dezavantajı 96x82x120 mm boyutu ile benzer ürünlerden büyük, 950 gramlık ağırlığı ile de bir o kadar ağır olması.
Özetle

Başarılı bir soğutma ile birlikte gürültüsüz çalışma Hyper6’yı bir adım öne çıkarıyor.

Cooler Master Hyper6 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Cooler Master Hyper6
Ürün Türü İşlemci Soğutucu
CHIP Online Notu 77
Üretici Cooler

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum kullandığım işlemcim intel D 805 2,6 Ghz bir işlemci fakat ben bu işlemcimi yaklaşık 3,8 Ghz ile bir süre kullandım şu anda 3,5 ile stabil bir şekilde kullanıyorum ( 50 derece altında )ve soğutucumdan da gayet memnunum sadece fan sesi haric gerçi çok fazla rahatsız etmiyor ama yüksek devirlerde ( 1800 devir max.)kasanın içinde bir yarış arabası varmış gibi bir his doğuyor ve sadece tek yönünde fan bulunuyor ağırlığı fazla bunu belirtmek istedim böyle gür bir soğutucunun hafif olması güç bir ihtimal... işlemciye temas eden kısmın tamamen bakır olması "CM"ın soğutma olayına son noktayı koyduğu kısım o nedenle işlemci yüksek sıcaklıklara çıkmıyor ve en son belirtmek istediğim kısım ise soğutucunun tek bir yönünde fan bulunuyor ve bu fan 10cm.lik(100mm.) bir fan bulunması zor oluyor Soğutucunun diğer kısmına benim yaptığım gibi bir tane 9cm.lik(90mm) bir fan taktığınız zaman işte soğutucu gerçek gücünü gösteriyor tam yük altında bile 45 dereceyi geçmiyor fan kablosu 4 pinli olduğu için potansiyeli olan bir board ile fan hızını kontrol altında tutabiliyorsunuz Saygılarımla

Sen de yorum yaz