Corsair Force 60 GB incelemesi Komple hız

Oynat Corsair Force 60 GB Bilgisayar performansını gözle görülür bir biçimde artırıyor
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Okumada 0.1, yazmada ise 0.2 ms erişim süresi ve yüksek performansı ile Corsair, işletim sisteminiz kurmak için ideal bir disk.

Bilgisayar performansını gözle görülür bir biçimde artırıyor

SSD disklerin performans konusunda mekanik diskleri çoktan geride bıraktığını daha önce de belirtmiştik. Fakat söz konusu performans sadece okuma ve yazma hızını değil, rastgele erişim hızını da kapsıyor ve toplamda bilgisayarınızı çok daha hızlı kullanmanıza olanak tanıyor. Örneğin mekanik bir diskte parçalanmış bir dosyanın açılması, okuma yazma kafasının sık sık hareket etmesi dolayısı ile birkaç saniye sürebilmekte. Oysa SSD disklerde okuma yazma kafası yer almadığı için dosya parçalanmış olsa dahi 0.1 ms erişim hızı ile işlemci ve diğer bileşenlerinize de bağlı olarak 1 saniyeden kısa bir sürede dosyanız açılabiliyor. Özellikle 10 GB yer kaplayan günümüz oyunlarının bölüm yüklemelerinde bu fakrı anlayabilirsiniz. Corsair'in Force serisinden 60 GB'lık diski de saniyede ortalama 230 MB okuma ve 190 MB yazma hızı ile toplam bilgisayar performansını gözle görülür bir biçimde artırıyor. Artık disk birleştirme uygulamalarına veda edebilirsiniz.

Corsair Force 60 GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Corsair Force 60 GB
Ürün Türü SSD Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Corsair
Teknik Detaylar
Arabirim SATA II 3 Gbps
Kapasite 60 GB
Boyut 2.5", 3.5" Dönüştürücülü
Okuma/yazma hızı 230/190 MB/s
Erişim hızı Yazma 0.2 ms, Okuma 0.1 ms

Alternatifleri

Bütçenizi 100 dolar daha artırdığınızda iki katı daha fazla kapasite ve benzer hızları sunan SAMSUNG MMCRE28G5MXP'yi alabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu ürün aldim fakat bende olan ocz 65 gb olan ssd im 230 okuması
vardı 130 yazması olacak fiyatı 430 ytl idi..fakat test sonucları
neredeyse aynı geldi.

mrb ben nova serisi 32 gb olan bir medelini aldım disc masaüstü pc ye sorunsuz kuruluyor ancak notebook a kurulmuyor 2 notebook ta denedim jumper takdım vs yinede sonuç çıkmadı ... :S

İyi günler şu anda fiyat/performans bakımından en iyi durumdaki ssd. Arkadaşım aldı ve çok memnun. Bilgisayarın önceki halinide biliyorum. Bilgisayarın en yavaş parçasıda gitmiş oluyor. Performans ihtiyacı olan arkadaşlara öneririm. Şu anda param olmadığı için alamıyorum ama en yakın zamanda alacağım. Bir sorunu var 60gb yazıyor geldiğinde 55gb civarında bir bellek gösteriyor buda bir eksisi.

Sen de yorum yaz

Turhost