Creative Inspire T6160 incelemesi Seste yeni boyut

CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek ses kalitesi
  • Düşük bozulma
  • Uygun Fiyat
Özetle

X-Fi teknolojisi ile ses kalitesinin sınırlarına dayanan Creative, Inspire T6160 modeli ile ses sistemlerinde de çağ atlamış.

Creative, Inspire T6160 modelinde oyunculara iki adet yeni özellik sunuyor.

İki yeni teknoloji ile daha gerçekçi çevresel ses sunuyor.

Creative'in test merkezimize yolladığı yeni ses sistemi Inspire T6160 özellikle oyuncular düşünülerek geliştirilmiş bir ürün. Oyuncular bilirler, bilgisayara oyunlarında, özellikle de FPS türü oyunlarda seslerin çoğunluğu patlamalar, silah sesleri ve bağrışmalarla doludur. Fakat oyun keyfinizde büyük rol oynayan bu efektler, hoparlörünüzün sesini biraz açtığınızda bozulmaya uğrayıp gürültüden başka bir şeye benzemiyor. İşte tam bu noktaya parmak basan Creative, Inspire T6160 modelinde oyunculara iki adet yeni özellik sunuyor. Bunlardan ilki Image Focusing Plate adını taşıyan ve uydu hoparlörleri çevreleyerek ses dalgalarının doğruluğunu iyileştirip tonlama hassasiyetini koruyarak müziği dinlenilen bölgeye doğru yoğunlaştıran bir teknoloji. İkinci özellik ise firmanın Phase Cap olarak adlandırdığı ve uyduların ortasında yer alan mermi biçimindeki şapkalar. Standart şapkaların yerine kullanılan bu mermi biçimindeki şapkalar sayesinde çevresel ses desteği olan oyunlarda ve filmlerde beş uydudan çıkan sesin belirli bir doğrultuda ilerleyerek çok daha anlaşılabilir olması sağlanıyor ve bu sayede seslerin ortada çarpışarak bozulması engelleniyor.

Creative Inspire T6160 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative Inspire T6160
Ürün Türü Hoparlör
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Hoparlörler 6 Watt RMS x 5 Uydu, 20 Watt RMS Subwoofer
Toplam çıkış 50 Watt RMS
Frekans aralığı 40Hz ~ 20kHz
Sinyal gürültü oranı >75dB
Ağırlık (Hoparlör / Subwoofer) Hoparlör 320g, Subwoofer 3.5kg
Boyutlar (Hoparlör / Subwoofer) (UxGxD) 150 x 75 x 90 mm, 260 x 160 x 190 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tek kelimeyle anlatılanları okuduktan sonra muhteşem birşey olduğuna karar verdim...

logitech x 540, bunu dinleyen varmı acaba.eğer bunu dinlediyseniz sadece creative' in görüntüsü hoşunuza gidecektir. 75 Watt subwofer ve toplamda 140 watt gücün yanında creative'in gücü biraz komik kalıyor.

creative yaparda kötümü olur

(baska bıs sıteden alıntıdır bu) Bahsettikleri gibi kumandada kulaklık ve mikrofon girişi yok üstelik steroyu 5+1e dönüştüren bir tuşa da sahip değil. Sipariş edecekler buna dikkat etmeli. Ama ses teknolojisi güzel. Ben şu an 2+1 olarak kullanıyorum ve sesi çom güzel çıkıyor. Henüz 5+1 yapamadım çünkü bilgisayarım uygun değil. 5+1deki ses çıkışı eminim harikadır.

eğer bu ürün yüksek seste bile bozulma olmuyorsa x540 tarih olur..:)
fiyatıda uygun vatanda 130 tl

ben aldım ve yazıldığı gibi stereo yu 5.1 e ceviren tuş vekulaklık ve mikrofon girişleri yok..upmix tuşu o kadar önemli değil de kumanda da kulaklık ve mıkrofon gırıslerının olmaması ve kumandanın sankı 50 lıralık bi ses sistemine ait gibi sadece ses ayarı yapması ve kalıtesız olması yuzunden gerı verdım..140 lira verip de bi de kulaklık kullanmak ıstedıgımde takamam canımı sıktı ama ses kalıtesı cok guzel hakketen..eğer upmix tuşu ve kumanda dakı gırısler benım içiin onemlı değil derseniz güzel bir set. Bir de x540 da uyduların onundekı ızgara gorunumlu kısım plastık gıbı daha dayanıklı bır malzeme ıken bunda kumastan yapılmıs.bu yuzden yırtılmaması ıcın dıkkat etmek lazım.

bende hafta sonu alıyorum teşekkürler...

Bende aldım ama bir türlü 5 hoparlörden ses alamıyorum.sadece 2 sinden ses geliyo yardım olursanız sevinirim.Ayrıca kullandığım işletim sistemi win7...

ben aldım süper bir sesi var ilk takdığımda 2 taneden ses geliyordu ses kartını değiştirdim 40 tlye 5+1 ses kartı taktırdım hepsinden ses geliyor hemde çok güzel ses geliyor videosunu çektim youtubeye koydum oradan bakablirsiniz videonun altında by kralizayipsin yazıyo oradan bakablirsiniz

@23 Şub 2012 12:25 ses kartını nerden aldın bilader ben de aldım 2 taneden ses geliyor

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost