Creative Sound Blaster Play! incelemesi USB Ses Kartı

Küçük boyutlarından beklenmeyecek kadar yüksek bir performansı var.

Oynat Creative Sound Blaster Play Kurulumu son derece kolay olan ürün, küçük boyutlarından beklenmeyecek kadar yüksek bir performans ortaya koyuyor.
Oyunlardaki ses efektlerinin tadını çıkartmak için bu ürün birebir.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • EAX desteği
  • Kolayca taşınabilir
  • Kurulumu kolay
Ses kartı dendiğinde hep akla anakart üzerindeki PCI yuvasına takılan ve mutlaka kasa içerisinde kullanılacak ürünler gelir. Oysa Creative bu ön yargıyı USB ses kartıyla beraber yıkıyor. Creative Sound Blaster Play 16 bit ses çıkışı ve 48 kHz çıkış gücüyle size bir PCI ses kartı kadar performans önermese de zaten bu ürünle parti vermeyi de düşünmemelisiniz. Ürünün asıl işlevi dizüstü bilgisayarların ses çıkışındaki zayıflığı gidermek. Bildiğiniz gibi dizüstünüzdeki ses çipinizi değiştirmeniz mümkün değil. Özellikle de dizüstü bilgisayarınızdan oyun oynuyorsanız oyunlardaki ses efektlerinin tadını çıkartmak için bu ürün birebir. EAX desteği zaten bu kartın en önemli özelliklerinden birisi. EAX, seslerin üç boyutlu sanal ortamda doğru olarak konumlandırılmasını sağlıyor. Ortalama bir USB bellek ebatlarında olan ses kartının kurulumu da son derece kolay. 90 dB'lik gürültü oranı kartın gücünü ortaya koyuyor. CMSS Multimedya Surround teknolojisiyle beraber bu minik kart size boyutundan daha büyük bir performans sunuyor. Üstelik yanınızda kolayca taşıyabiliyorsunuz. Ürünle beraber bir Creative Fata1ty kulaklık ta verilse tam olacakmış.
Özetle

Kurulumu son derece kolay olan ürün, küçük boyutlarından beklenmeyecek kadar yüksek bir performans ortaya koyuyor.

Creative Sound Blaster Play! Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative Sound Blaster Play!
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 68
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Bağlantı tipi USB 1.1
EAX desteği Var
Gürültü oranı 90 dB
Ses çıkışı 16- bit
Çıkış gücü 48 kHz
Diğer Kulaklık ve mikrofon girişi

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu ürün çok kullanışlı birde bunun piyasaya yeni çıkan x-fi serisi var o daha iyi.creative nin işi bu ses kartı o dur o oda creative dir.

Aktivasyonu sorunlu,
Ses seviyesi düşük (onboard ses kartımın yarısı kadar)
Vistada driver sorunu
Kesinlikle daha iyi bir alternatif arayın hiç tavsiye etmiyorum

Windows 7 ye sorunsuz kurdum. Kurulumu kolay, sesi gür, Creative Fata1ty ile mükemmel uyum sağladı, sesdeki derinlik va bassları hissediyorsunuz. Onboard ses kartımla bunları yaşayamıyordum. Tavsiye edilir. Olumsuz yorumlara takılmayın.

arkadaşlar ben bu cihaz 2.1 ses sistemi taksam kaldırır mı

2.1 ses den kastettiğin stereo ve sub woofer olsa gerek. Sonuçta stereo ses sistemini destekliyor. 2.1 ses sistemleri de stereo. Sorun çıkacağını sanmıyorum.

Bu ürünü alan arkadaşlar laptopunuzun ses kartıyla bu ürünü aynı anada kullanabiliyormusunuz yani benim iki mikrofonum var ve bir karaoke programı için ikisini birden ayrı ayrı kullanmak istiyorum bir mikrofonu bu ürüne diğer mikrofonu kendi laptopumun ses kartına takarak kullanabilirmiyim ??

iyi de kardeşim kayıt özelliği yok mu bu cihazın neden ondan bahsedilmiyor videoda şahsen ben sadece mikrofondaki paraziti önlemek için almak istiyorum ama hiç bir yerde bu bilgi yok !

Sen de yorum yaz