Creative ZEN X-Fi 8GB incelemesi Mükemmel ses

Zen serisinin son ürünü olan X-Fi, içerdiği teknoloji ile ses konusunda son noktayı koymuş gibi görünüyor.

Oynat Creative ZEN X-Fi 8GB - M3 Çalar Eğer bu aralar bir MP3 çalar almak istiyorsanız satın alabileceğiniz en iyi ürün kesinlikle Zen X-Fi olacaktır.
Başarılı Zen serisinin son ürünü: X-Fi.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • X-Fi ses kartı
  • Yüksek taşınabilirlik
  • Kolay kullanım
Başarılı Zen serisinin son ürünü: X-Fi.

Creative başarılı Zen serisinin son ürünü olan X-Fi, yine Creative'in bir ürünü olan X-Fi teknolojisi ile ses konusunda son noktayı koymuş gibi görünüyor. Daha önce incelemiş olduğumuz serinin diğer ürünlerine benzer olarak tasarımında büyük bir değişikliğe gitmeyen Creative, bu kez üründe bir sürpriz yapmış. Alışılageldik tuşlar yerine üzerinde hiçbir amblem bulunmayan 3 x 3 tuş takımı ve 4 adet yardımcı tuş ile ürünü kullanmamız sağlanmış. İlk başta kullanırken deneme-yanılma yöntemi izlemenize rağmen kısa sürede tuş takımını öğrenebiliyorsunuz. Ürünün menüsünde herhangi bir değişiklik yapılmamış. Fakat ürüne eklenen X-Fi ses kartı ile cihazın ses kalitesi, belki de bir MP3 çalardan bekleyebileceğiniz en üst seviyeye ulaşmış. Açıkçası X-Fi'ı kapatacağınızı hiç düşünmüyoruz. Cihazla alışılageldik biçimlerin yanı sıra DivX 4/5 ve XviD biçimindeki filmleri de izleyebileceğinizi, radyo dinleyebileceğinizi, MS Outlook ile randevularınız eşleştirebileceğinizi ve fotoğraf görüntüleyebileceğinizi de ekleyelim. Son olarak ürünle beraber verilen kulakiçi kulaklıların son derece kaliteli olduğunu ve ses yalıtımı konusunda da başarılı olduğunu belirtmeliyiz.

Özetle

eğer bu aralar bir mP3 çalar almak istiyorsanız satın alabileceğiniz en iyi ürün kesinlikle Zen X-Fi olacaktır.

Creative ZEN X-Fi 8GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative ZEN X-Fi 8GB
Ürün Türü MP3 Çalar
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Kapasite 8 GB
Arabirim / Pil USB 2.0/Li-Ion
Desteklediği biçimler WMA,MP3, WAV, Audible
Boyutlar 55 x 83 x 12,8 mm
Ağırlık 69 g
Diğer FM radyo

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

yıllardır chip dergisi uyesiyim, tanıtımları her yönden yol göstericiydi! teknik bilgiler, kulanımlar hakkında detaylar, karşılaştırmalar ve fiyatları! şimdi sadecereklam okuyorum allı pullu!! buna fiyat bile koymuyorsunuz.. belki diyeceksiniz ki reklamlarda fiyat mı olur.. en azından bunun bir reklam olduğunu söyleyin bizde ona göre değerlendirelim.. üzülüyorum yılların çetin cevizinin açıldığını görmek ve içindeki o yemişin tek teraflı lezzet vermesinden..

arkadaşım ürünün fiyatı Bimekste KDV Dahil: 490,34 YTL'e. bu ürüne bende çok bayıldım şu aralar mp3 arayışı içerisindeyim ve ciddi ciddi almayı düşünüyorum.

creative herseye xfi adını verıyo veya xfi adını satıyo ama xfi yi xfi yapan kullandıgı 55 milyon transistor bulunan ciptir bu cipi sodece creative elite pro seskartında kullanmaktadır. tersini iddaeden varsa cartları inceleyin. diger butun xfi dedigi urunlerde bucip yoktur. sadece xfi nin yakaladıgı basarıyı kullanıp bu basarıdan karetmeye calısmaktır ki asusa da xfi yazılımını satınalarak anakartla xfi seskartı veriyoruz diyolar ama ses cipi adi firmasının adi2000 modeli fiyatıda 7 dolar cip basına creative ses cipi kullanan tek anakart ureticisi msi dir oda sadece ust modellerinde. xfi deselerdede gercek xfi deyil sadece yazılımsal xfi yanı creative yazılım lısansını odeyen her ses cipi ureticisi xfi adını velogosunu kullanabilir buna aldanmayın bunu creative bile yaparken.

55mil ses islemcisini bunakoysa kartın yarısını kaplar

Urunu aldım ve kullanıyorum kesınlıkle tavsıye ederım.f/p olarak harıka bı urun!

Ebay dan araştırıp alın Türkiyedeki fiyatlardan en az % 50 daha ucuza maledebilirsiniz, tek çekinilecek yönü garanti kapsamı, o konuda fazla bilgim yok. Ben Creative Zen aldım Türkiyede 350 YTL fiyatı olan ürünü 125 YTL ye getirttim, bilginize..

Türkiye'deki fiyatları çok yüksek arkadaşların da dediği gibi. Bizzat denedim Sony nwz-a826 kullanıcısı olarak creative x-fi da çok beğendim.

bnde creative zen kullanıcısıyım.adamlar bilio bu işi.ep-630 tıpaç kulaklık aldım clear case-sarj aleti-4gb hafıza kartı-harici hoparlör 300ytl ye maloldu bana aleti 170 kampanyadan aldımm.bu alet 400 ytl seste zaten harikadır ama türkiye fiyatları çok pahalı zen alın derim.tuşlar bnmkinin daha iyi 16gb ve 32gb lıklarında ayrıca wlan var ondan o tuşlar o kadar sayıda bilginize...

kesınlıkle creative bir numara

ya ben ebay dan alısverıs yapmak ıstıyorum nasıl yapacagım :)

hafızası çok az, 30gblık ipodum var, o zor yetiyo. okadar özellik eklemişler, biraz daha hafıza ekliyememişlermi?

ABD'den getirtmiştim. Hala kullanıyorum. :)

Sen de yorum yaz