Epson L550 incelemesi Yazıcı ihtiyacını tek başına çözecek yapıda.

Ev ve ofislerin çok fonksiyonlu yazıcı ihtiyacını tek başına kolaylıkla çözecek yapıda.

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
80
  • Kompakt boyutları
  • iPrint uygulaması
  • Baskı hızı ve kalitesi
  • LCD ekran dar

Ev ve ofisler için kullanışlı bir çok fonksiyonlu yazıcı olarak dikkat çeken Epson'ın mürekkep püskürtmeli yazıcıları arasında yer verdiği L550 modeli, kompakt yapısıyla da yerden tasarruf etmenizi sağlıyor. Entegre mürekkep sistemine sahip olan L550, kompakt gövdesinin yan tarafında bir mürekkep deposu bulunduruyor. Böylece mürekkep takviyesi yaptığınız durumlarda kullanım kolaylığı sağlayan yazıcının, bunun yanı sıra hızlı kurulumuyla da hemen çalışır hale gelebilmesiyle beğenimizi kazandığını söyleyebiliriz. Üzerinde iki satırlık bir LCD ekran bulunduran L550, siyah beyaz ekranıyla işlemleri yerine getirebilmenizi sağlıyor. Ancak L550'nin üzerinde daha geniş ve renkli bir ekran görmek daha hoş olabilirdi kanaatindeyiz.

Dakikada 9 sayfalık yüksek baskı hızı gösterebilen L550, renkli yazdırmalarda ise sayfa adedini yarıya düşürerek 4.5 sayfa basabiliyor. Bunun yanı sıra çoklu kopyalama fonksiyonuna sahip olan Epson L550, istediğiniz bir sayfanın kopyasını seri şekilde 99 kez basabiliyor. Böylece acil çoklu belgelere ihtiyacınız olduğunda, L550'nin yardımınıza koşacağından emin olabilirsiniz. Epson, L550'de elbette tasarruf konusuna da değinmiş. Mürekkep şişelerinin her biriyle 4.000 adede kadar siyah ve 6.500 adet de renkli baskı yapabilen L550, böylece mürekkep maliyetlerini kısmanıza olanak tanıyor. Bu arada Epson, L550'nin yanında iki şişe 70 ml'lik siyah mürekkebe de yer veriyor.

Epson L550'yi ağınıza da bağlayabiliyorsunuz. Ethernet bağlantısı bulunduran L550, böylece kolaylıkla ağınıza bağlanabiliyor. Ayrıca isterseniz Epson iPrint uygulamasıyla aynı ağ üzerinden kablosuz olarak baskı da alabiliyorsunuz. Bunun için akıllı telefon veya tabletinize Epson iPrint uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Özetle

Baskı hızı ve kalitesinin yanı sıra kolaylıkla doldurabilen mürekkep deposuyla da beğendiğimiz L550, ağınıza bağlanabilmesi ve iPrint uygulamasını kullanabilmenize olanak vermesiyle de başarılı bir cihaz.

Epson L550 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Epson L550
Ürün Türü Yazıcı
CHIP Online Notu 80
Üretici Epson
Teknik Detaylar
Teknoloji Renkli
Baskı Teknolojisi Mürekkep Püskürtmeli
Baskı Çözünürlüğü 5760x1440 inç başına nokta
Baskı Hızı 9 sayfa/dakika tek renkli, 4.5 sayfa/dakika renkli
Bağlantılar USB, Ethernet

Alternatifleri

Epson'ın mürekkep püskürtmeli yazıcı modellerinin yanı sıra elbette lazer yazıcıları da bulunuyor. Eğer bir lazer yazıcı arayışındaysanız bu modellere de göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

önerdiğiniz markaların servis kalitesinide yazsanız çok iyi olur buradan insanlar güvenip alıyor sonra pert... epson servisi çok kötü bunuda halka bildirin bence

@23 May 2013 12:15 Sayın ziyaretçi Epson konusunda nasıl bir sorun yaşadınız bilmiyorum. Ancak herhangi bir sorun varsa çözmek istiyoruz. Epson Erişim Hattımızla (0212 3360303) iletişime geçerek bilgelerinizi paylaşırsanız yardımcı olabiliriz. Epson Türkiye

@23 Mayıs 2013 12:15 VATAN BİLGİSAYARDAN ALDIM 1.5 YIL SONRA UFAK ARIZA VERDİ FATURASI İLE VATAN BİLG. GİTTİM 3 GÜNDE ARIZAM CÖZÜLDÜ... VATANDAN NE ALIRSAN AL SORUN YOK

alalı bir ay oldu tank boya dolu renkli bir çıktı alayım dedim maviyi pembe çıkarttı ve daha sonra siyah yazıları pembe çıkardı ve şimdi kağıt boş boş çıkıyor. kafa temizleme diye bi ayar koymuşlar yaptım sonuç yok. şimdi koca yazıcıyı kucaklayıp servise götüreceğim. gelip almıyorlar bile.

EPSON'un servisi gerçekten çok kalitelidir yalan konuşmayın. EPSON XP202 aldım ve kartuş hatası verdi sıfır paketten çıkartınca. Bende servisi aradım MNG KARGO ile ücretsiz gönderin dediler gönderdim ve 4 gün sonra yine ücretsiz kargoyla geldi ve sorunsuz çalışıyor :) Bazı kendini bilmez insanlar yüzünden markayı karalamayın..!

Merhabalar, benim şöyle bi sorum olacak; ofisimizde kablosuz olarak yazdırma işlemi yapıyoruz bilgisayarlarımızdan. iPrint uygulaması akıllı telefon ve tabletlerde işe yarıyor bildiğim kadarıyla. Cihazın ethernetini kullanarak ağ üzerinden paylaşım açıp notebook bilgisayarlarımızdan çıktı alabilir miyiz?

@27 Eyl 2014 11:36 alabilirsiniz

siyah mürekkebin bittiğini geç fark ettim, tankı doldurdum fakat printten ve fotokopiden siyah yazılar çıkmıyor..sorun ne acaba..

@08 Eylül 2015 19:39 faso kafa temizleme yap tam temizleme yap 2 3 dört 5 defa yap olacak aynı olay başıma geldi 5 6 denemeden sonra yazmaya başladı ha 5 6 defa temizeme yapmadan çıktı alma yoksa kafa bozulur servise göndermen gerekir.. Bilgine

KAblosuz olarak tarama işlemi yapabilir miyiz bu yazıcıyla ? yapabilirsek nasıl yaparız ? Teşekkürler.

Siyah mürekkep komple bitmiş, yeni doldurduk fakat siyah mürekkebi çekmiyor, kafa temizlemeyide 10 defa yaptım bir sonuç yok :( model L550

Sen de yorum yaz