Everest GX Core 8 incelemesi Beklediğiniz oyuncu faresi çok daha yakın.

CHIP ONLINE Notu
89
  • Zengin özellikler
  • Oyun temalı tasarım
  • Tek bir DPI tuşu var.
Özetle

Everest GX Core 8 gerçekten başarılı bir fare. Fiyatı göz önünde bulundurulduğunda gerçekten de etkileyici özelliklere sahip. Malzeme kalitesinde de hiçbir detaydan kaçınılmamış. USB soketinden naylon örülü kabloya kadar malzeme kalitesine tam puan verdiğimizi söylemeliyiz.

3500 dpi çözünürlük, özelleşebilen aydınlatma, makro kaydı, artırılabilir ağırlık ve çekici görünüm.

Everest, GX Core 8 model oyuncu faresiyle oyunlarla arası iyi olan kullanıcıları da kendine bağlamayı hedefliyor. Fareye yakından baktığımız zaman tasarım olarak oldukça sıra dışı olduğunu ve oyunculara tam anlamıyla hitap ettiğini söyleyebilmek mümkün. Everest GX Core 8 farenin avantajlı olduğu noktalardan biri de bütçe dostu fiyatı. Özelliklere göz attıktan sonra farenin oldukça yüksek fiyata satılacağını düşünüyorsanız yanıldığınızı daha şimdiden söyleyebiliriz.

Spider-Man 3 çizgilerine sahip tasarımıyla dikkat çeken farenin hem sağ, hem de sol elle kullanımı mümkün. Simetrik bir tasarım tercih edildiği için sol elini kullanan kişiler de farenin hitap ettiği alan içine giriyor. Üst yüzey şıklığı artırmak adına parlak olarak tercih edilmiş olsa da yan bantlarda elin kaymasını önleyen tırtıklı ve silikon malzemenin kullanılmış olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Farenin üzerindeki tüm tuşlar isteğiniz doğrultusunda programlanabiliyor. Böylece tercih ettiğiniz oyunun türü ne olursa olsun üstün bir başarı elde etmeniz kolaylaşıyor. Yazılım arabiriminden tuş programlaması ve renk ayarlarını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Siyah ve kırmızı renklere sahip olan Everest GX Core 8'in aydınlatmasının da isteğinize göre programlanabildiğini söylemiştik. Böylece gece oyun oynarken masanızın üzerinin sevdiğiniz renklere bürünmesi hiç de zor değil.

Farenin üzerinde bulunan DPI tuşu ile çözünürlüğün değiştirilmesi mümkün. 1000 dpi, 1500 dpi, 2500 dpi ve 3500 dpi değerlerinin tümünü tek tuşla belirleyebilirsiniz. Fare üzerinde aktif olan çözünürlüğü kullanıcıya gösteren LED'ler bulunmakta. Ergonomisi ile daha fazlasını kesinlikle aratmayan Everest GX Core 8'in saniyede 1000 rapor gönderebilme özelliği bulunuyor. Son zamanlarda üretilen farelerde karşımıza çıkmayan ancak oldukça önemli olduğunu düşündüğümüz ağırlık artırma özelliği de Everest GX Core 8'in özelliklerinden biri. Farenin altında bulunan kartuşa ağırlık ekleyerek toplamda 38 gramlık artış sağlayabilirsiniz. Artan ağırlık özellikle hassasiyet gerektiren uygulamalarda büyük işe yarıyor. Doğal olarak Everest GX Core 8, oyunlar dışında da hayatınızı kolaylaştırmayı hedefleyen bir fare. Özel kutuda sunulan ağırlıklar üç adet 6 gram ve bir adet 20 gramlık plakalardan oluşuyor. Söylediğimiz gibi, makro kayıtları için arabirimi kullanarak rahatlıkla programlama yapabiliyorsunuz.

Everest GX Core 8 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Everest GX Core 8
Ürün Türü Fare
CHIP Online Notu 89
Üretici Everest
Firma Segment Bilgisayar     (212) 266 62 90
Teknik Detaylar
Çözünürlük 3500 dpi / 2500 dpi / 1500 dpi / 1000 dpi
Tuş Sayısı 10
Aydınlatma 16 Milyon Renk
Ağırlık 3 x 6 gram + 1 x 20 gram
Algılayıcı Lazer

Alternatifleri

Benzer özelliklere sahip oyuncu farelerinin çok daha yüksek fiyatlara satıldığı herkes tarafından biliniyor. Everest GX Core 8, zengin özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatıyla da ön plana çıkmayı başarıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Fiyatı ne kadar?

@31 Oca 2013 18:24 Aynen Fiyatı Ne Kadar

ben aldım gerçekten çok güzel driveri ise çok basit öneririm fakat ben point blank oynuyorum Sağ Tık + Sol Tık Yapamıyorsunuz makroda gerçekten can sıkıcı bir durum

@14 Şub 2013 21:09 dostum ben macro yapmayı bilmiyorum bi yardımcı olurmusun

Şu an ellerimin altında :)

Şu anda ellerimin altında :) (aslında değil,artistlik yapıyor xd)

vatanda 78 e almıştım indirimsiz ama indirim ile 65 60 oluyor diye biliyorum

60a aldım bence coğu mouseden iyi

windows 8 e oluyomu

Windows 8 De Çalışıyor Mu

MAKROYU NASIL YAPIYORUZ MAKROYU ?

KUTUSU SATIN ALINIR

macro nasıl yapılır rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ben aldım mavi ışığı ayarladımda bu yşeil yanmaya başladı

Sen de yorum yaz