GreenTech GT-PB12 incelemesi Azalan şarjdan artık hiç korkmayacaksınız.

CHIP ONLINE Notu
93
  • Küçük boyutlar ve yüksek kapasite
  • 1000 mAh güç çıkışı
  • El feneri özelliği
Özetle

GreenTech GT-PB12 işlevsel bir ürün. Hem taşınabilir cihazlarınızın şarj sorununu tamamen çözüyor, hem de bir el feneri olarak acil durumlarda önemli bir görevi üstlenebiliyor. Yer kaplamayan yapısı da GreenTech GT-PB12'i avantajlı kılan noktalardan.

İstenmeyen zamanlarda şarjı biten USB bağlantılı cihazları yeniden hayata döndürmeye her an hazır.

Özellikle son beş yılda taşınabilir cihazların sayısı bir hayli yükseldi. Tatil veya iş seyahatleri gibi durumlarda ister istemez yanınızda taşımanız gereken cihazların sayısı da artış gösteriyor. Tabii adaptör sayısı da! Çevreci ürünlere odaklanmış olan GreenTech firmasının GT-PB12 adlı ürünü aslında tüm korkularınızı yenmeyi sağlıyor. Ürünün görünümü basit olarak bir el fenerini andırıyor. 102 x 23 mm'lik boyutlar gerçekten de cep tipi denebilecek düzeyde. Ön tarafta dört tane LED'le desteklenen parlak bir el feneri var ve sırf bu yüzden bile GreenTech GT-PB12 çantanızda bir yeri hak ediyor.

GreenTech GT-PB12 aslında bir taşınabilir batarya ve el feneri özelliği gün içinde hayatınızı kolaylaştıracaklardan sadece biri. 2600 mAh kapasitede bir batarya içeren ürünün arka kısmında bir Mini USB girişi ve gerçek boyutlarda da bir USB çıkışı var. Bataryayı şarj etmeniz için kutudan gelen Mini USB kabloyla bilgisayar bağlantısını yapmalısınız. Şarj işlemi fazla zaman almıyor ve yüzde 30, yüzde 70 ve yüzde 100 doluluk seviyeleri tek bir tuş baskısıyla görüntülenebiliyor. Üstelik böylece cihazı şarj etmeniz için gerekli olan zamanın gelip gelmediği de kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. 2600 mAh kapasitede batarya, ortalama olarak akıllı telefonunuzu yaklaşık iki kere sıfırdan en dolu hale kadar şarj edebilecek güçte. Güç çıkışı ise 1000 mA seviyesinde ve böylece tabletlerde de kullanım mümkün.

Ürünle beraber makaralı bir şarj kablosu ve farklı tipte altı adet uç geliyor. Uçlar yardımıyla piyasadaki hemen hemen her tür ürünü şarj edebilmeniz mümkün. Uçlarla uğraşmak istemiyorsanız cihazınızın USB bağlantılı veri kablosunu kullanabileceğinizi de unutmayın. Kutu içeriğinden bir taşıma kılıfı da geliyor. 

GreenTech GT-PB12 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli GreenTech GT-PB12
Ürün Türü Taşınabilir Şarj Ünitesi
CHIP Online Notu 93
Üretici GreenTech
Firma GreenTech     (216) 611 11 60
Teknik Detaylar
Kapasite 2600 mAh
Güç Çıkışı 1000 mA
Boyutlar 102 x 23 x 23 mm
Doluluk Göstergesi Var
Ek Özellikler El feneri

Alternatifleri

GreenTech GT-PB12'in işlev olarak benzerleri elbette var. Gerek tasarımı, gerekse el feneri özelliğiyle GreenTech GT-PB12'den memnun kalmama şansınız yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bu ne şimdi dalga mı geçiyorsunuz? yurt dışında 20.000 mA kusur kapasiteli olanlar varken bunu mu adamdan sayıp kullanın diye öneriyorsunuz?

bu yorumu yapanın mantığıyla piyasa 60.000 mA araba aküleri de var o zaman 20.000 mA lik olanı mı öneriyorsun sen ?

Ben kullandım. Yanlız 2 defa şarj etmiyor. Xperia arc s 1500mAh bataryayı ancak 1 defa şarj edebilir. Bimeks 'ten aldım. En az 2 defa şarj edebilecegini söylediler. Fakat 1 defadan fazla şarj etmiyor. Fiyatı yüksek bu fiyat'a daha yüksek kapasitesi olan cihazlar var.

şarj işlemi çok yavaş

Ben kullanıyorum bundan. Bataryam 1500 mah ve 1 defadan fazla dolduruyor. Ayrıca mah ile tam oran orantı ıle hesaplayamazsınız bunu çünkü bataryayı doldurdukca gücü azaları ve belırlı kesımden sonra batarya ıcınde kapasıte olsada doldurmaya gücü yetmez... Yani akünüz 3000 mah ise ve bataryanız 1500 mah ise 2 defa doldurmaz. 1.5 defadan fazla doldurur...

Bu boyutlarda bu mA varsa link gonderin alalim. Gayet guzel ve kullanisli hem fener hem sarj gostergesi. Android telefonlarda ekran parlakligi tam acikken programlar calisirken bile dolum yapabiliyorsa canavar cihaz.

Samsung Galaxy s4 ve ipone 4s te yaptigim denemelede yelefonleri sadece % 30 seviyesine kadar sarj esip daha sonra kapandigina sahit oldum... bu kadar olumlu yorum varken... acaba ben bisileri yanlis mi yapiyorum...

08.03.2014 te Bimeksten Greentech GT-PB12 Portatif Şarj Cihazı aldım. tam kapasite ile sarj ettikten sonra Samsung S4 e bağladım. Greentech GT-PB12 nin üzerinde bulunan tuşa basınca üzerindeki yeşil ışık 10 saniye kadar yanım sönüyor. Bu arada Samsung S4 sarj oluyor. 10 sn sonra Greentech ın yeşil ısığı şurekli yanıyor ve sarjı kesiyor. Birkaç kez deneme rağmen tlf num sarj olmuyor. ipone4s te de aynı sorun yaşandı. neyi hatalı yapıyorum.???

Bendede aynı sorun var

portatif şarj aleti yarısı doluydu ama %81 şarj etti

Bunu sarj ederken kapalimi tutuyoruz acik.mi onu cozemedim daha saqlikli doldurmak icin ..

bu cihaz tam bir sacmalik aparati bol geliyor ondan şarj edemiyor hemde yarısını zor dolduruyor böyle aptal bi şarj aleti görmedim almayın kesinlikle geri iade edin edebiliyorsanız onun yerine 5 tane şarj aleti alin

arkadaşlar ürün çok bomba 1 yıldan fazladır kullanıyorum, Iphone5 cihazımı iki kere gerçekten şarj ediyor ve 1 yıldan fazladır dediğim gibi kullanıyorum. Hiçte yavaş şarj ettiğini görmedim. yanlız dikkat edilmesi geren şey şarj esnasında telefonunuzla oynamayın bırakın bir kenara şarj olsun. aynı anda şarj edip hemde telefonu kurcalarsanız 1 kere bile şarj etmesi mümkün değil. hatta şarj olana kadar telefonunuzu uçuş moduna alın deneyin

Bizim bir arkadaştan var o oynuyo ama bişeyde olmuyor.

Arkadaslar bende kullaniyorum söyle bir sorun var el fenerini bir türlü kapatamiyorum nerden kazandığını bulamadım cok sacma bayisine götürüp kapatmalarini isticem resme sarj etme kismina gelirsek bi defa tek dolduruyor ama o süre icinde kullanirsaniz bi defa bile tam doldurmuyor

Ben yeni aldım 13000 mAh GT-PB33 GreenTecti , üzerinde 4 adet mavi led ışıkvar üzerindeki power tuşuna birkez basınca ışıkları yanıyor ve kalan şarjı yanan led ışıklarının sayısından görüyorsunuz şarj olurkende ışıkları dolma sırasına göre yanıp sönüyor ıpone 6 plası sıfır şarj la bir ledi dolduruyor yani 4 kez dolduracak sanırım. Power tuşuna 3 saniye basılı tutarsanız feneri yanıyor aynı şekilde kapanıyor tel şarj ederken power tuşuna birkez basıyorsunuz kaliteli estetik sağlam görünüyor

Sen de yorum yaz

Turhost