HyperX Alloy Elite 2 incelemesi HyperX Alloy Elite 2 İnceleme

HyperX Alloy Elite 2 özellikleri nelerdir? Oyunculara özel yeni mekanik klavyelerden HyperX Alloy Elite 2'yi inceledik.

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
85 Satın Al
  • Şık görünüyor
  • HyperX Red mekanik anahtarlar
  • Dayanıklı klavye tuşları
  • USB geçişi
  • Işıl ışıl RGB
  • Özel ortam tuşları ve ses tekerleği
  • Enter tuşu küçük
  • Bilek desteği yok

Oyuncular için kuşkusuz pek çok ekipman önemli. İş, sadece PC'nin içindeki bileşenleri en iyi performansı sağlayacak şekilde dizmekle bitmiyor, iyi bir görüntü için iyi bir monitöre sahip olmakla da. Bu cihazı en iyi şekilde kullanabilmek ve performansı oyuna yansıtabilmek için kuşkusuz oyuncuların yeteneklerini en iyi şekilde sergileyebilecekleri aksesuarlara da ihtiyaçları bulunuyor. Bu aksesuarlardan biri olan klavyeyi seçerken ise hem mekanik hem RGB ışıklandırmalı olsun isteniyorsa, bugün yakından bakacağımız HyperX'in Alloy Elite 2 modeli en yeni seçeneklerden biri olarak göze çarpıyor.

HyperX Alloy Elite 2, iyi bir oyuncu klavyesinden beklenen pek çok şeyi karşılayacak şekilde tasarlanmış bir model. Tam boyutlu tuş diziliminde aranan konforun yanı sıra ek seçenekleri görmek de memnun edici olurken, klavyenin sağ üst köşesine yerleştirilmiş olan multimedya tuşlarının varlığı büyük rahatlık sağlıyor. Özellikle burada bulunan ses silindirinin elin altına getirilmiş olması büyük konfor yaratıyor.

Klavyenin sol üst köşesinde parlaklığı ayarlayan, RGB ışıklandırmanın ön ayarları arasında geçiş yapmanızı sağlayacak ve oyun modunu aktifleştirebilen tuş takımları yer alırken, klavyenin arka kısmında da bir USB geçiş bağlantı noktası bulunuyor. Öte yandan eğim ayarına sahip olan klavyede, ayaklar yere gayet sağlam basıyor ve klavyenin kaymasını engelliyor.

HyperX Alloy Elite 2 Kaliteli mi?

Klavyenin malzeme kalitesi, HyperX'ten tanıdığımız, bildiğimiz gibi gayet başarılı ölçüde. Sağlam çelik kasa üzerine inşa edilen klavyedeki switch'ler doğrusal HyperX Red olarak tercih edilirken, mekanik anahtarların üzerinde ise HyperX Pudding Tuş kapakları yerleştirilmiş durumda. Bunun tercih edilmesi, düz renkli tuş kapaklarına göre daha fazla parlaklık sağlayarak RGB ışıklandırmaya destekte bulunuyor ve bunun neticesinde de klavye ışıl ışıl görünüyor.

NGENUITY yazılım desteği bu klavye için bulunuyor. Bu yazılımı kullanarak klavyeyi kişiselleştirebiliyorsunuz ve aydınlatma profillerini ayarlayabildiğinizi de belirtelim.

Alloy Elite 2'de yer alan tuşlar, HyperX'in söylediğine göre 80 milyon kullanım ömrüne sahip. Tuşların etklinleştirme noktası 1.8 mm olurken, total yolculuğu ise 3.8 mm'ye kadar sürüyor. Bunlar performans ve uzun kullanım açısından  önemli değerler. Ancak klavyede bir bilek desteğinin yer almaması üzücü olmuş doğrusu. Bu neticede uzun soluklu yazı yazmak bir bakıma yorucu olabiliyor.

Özetle

Sonuç olarak Alloy Elite 2, oyuncuların aradığı pek çok seçeneği barındırmasıyla güzel seçeneklerden biri oluyor. HyperX Red mekanik anahtarlar işini ziyadesiyle iyi yapıyor ve oyunlarda büyük yardımcı oluyor. Nispeten sessiz çalışmasıyla da beğendiğimiz bir model olduğunu söylememiz lazım. Bu anlamda uzun soluklu yazılarda kafa şişirmiyor demek doğru olacak.

HyperX Alloy Elite 2 Fiyatı Ne Kadar?

Alloy Elite 2'nin fiyatı ise kuşkusuz bu alandaki modeller gibi biraz erişilmesi zor. Şu an bu klavyeyi 1344 TL civarında fiyatlarda bulabiliyorsunuz.

HyperX Alloy Elite 2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HyperX Alloy Elite 2
Ürün Türü Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 85
Üretici HyperX
Teknik Detaylar
Anahtar Tipi HyperX Red
Çalışma Stili Lineer
Çalışma Kuvveti 45g
Etkinleştirme Noktası 1.8 mm
Toplam Hareket Mesafesi 3.8 mm
Kullanım Ömrü 80 milyon
Arka Işık RGB LED
Form Faktörü Tam boy
Medya Tuşları Atanmış
NGENUITY Uyumluluğu Var
Bağlantı USB
Kablo Tipi Takılı, örgülü
Kablo Uzunluğu 1.8 m.
Boyutlar 444 x 174 x 37.4 mm
Ağırlık 1.5 kg.
Satın Al

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz