JBL On Stage IV incelemesi JBL On Stage IV: Taşınabilir kalite

Taşınabilir kalite

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85

Özellikle de iPhone veya iPod almak istediğiniz zaman piyasada cihazların kendisinden çok aksesuarlarına rastlamanız mümkün. Öte yandan kaliteli bir şeyler aradığınızda çok kısıtlı sayıda seçeneğiniz olduğunu hemen fark edebilirsiniz. İşte bu kaliteli seçenekler arasına giren ürünlerden biri de ses konusunda haklı bir üne sahip olan JBL'in On Stage IV taşınabilir iPhone/iPad hoparlörü. İster adaptörü ile sabit, isterseniz de altında yer alan yuvaya takcağını piller ile seyahat halinde kullanabileceğiniz hoparlör hem yeni nesil iPhone ve iPod'ları hem de klasik iPod modellerini destekliyor. Üzerinde yer alan 3.5mm jak girişiyle JBL sadece bu cihazlarla değil, piyasadaki bütün MP3 ve CD çalarlarla da uyumlu bir ürün. On Stage IV'ün bir başka özelliği de USB portu. Müzik dinlerken iPhone veya iPod'unuzu aynı zamanda PC'nizle senkronize etmek istiyorsanız bu USB portuyla cihazı bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor. Tabi JBL bu kabloyu sunmadığı için ayrı satın almanız gerektiğini de belirtelim. Bunca özelliğin yanında On Stage IV'ün bir de kumandası mevcut. Ufak boyutlardaki kumanda ile 4.6 metre mesafeye kadar iPod menüsünü kontrol edebiliyorsunuz.

Özetle

700 gram ağırlığıyla sabit kullanım için daha uygun olan On Stage IV, sunduğu performans ve özelliklerle beğenimizi kazandı.

JBL On Stage IV Teknik Özellikleri
Ürün Modeli JBL On Stage IV
Ürün Türü Ses İstasyonu
CHIP Online Notu 85
Üretici JBL
Teknik Detaylar
Dock uyumu iPhone / iPod
Güç 12V DC, 1.5A ya da 6 x AA
Frekans Aralığı 110Hz – 20kHz
Giriş 3.5mm stereo mini-jak
Dönüştürücüler Dört x 25mm JBL Odyssey dönüştürücü
Diğer Dock üstündeyken eşleşme ve şarj

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ürünü aldıktan sonra incelemeyi gördüm, yaklasık 1 haftadır kullanıyorum;
+'lar: tiz, güzel led aydınlatma, pille kullanım imkanı, usb
-'ler: tel.'nun arkası bosta kalıyor destek yok kolay kırılabilir, bass'lar yeterli değil boguluyor, kumanda yeterince hassas değil
genel olarak gördüklerim bunlar, ancak sonuc olarak bn cok sevdim

Sen de yorum yaz