Kingston Canvas React 256 GB SD Kart İnceleme

Kingston Canvas React 256 GB SD Kart, fotoğrafçılar için nasıl bir performans sunuyor?

CHIP Online Notu 88
  • Yüksek performans
  • Dayanıklı
  • Garanti
  • Fiyatı yüksek

Kısa bir süre önce Kingston'ın Canvas React ailesinden 64 GB'lık microSD kartı incelemiştik hatırlarsanız. Oldukça başarılı bulduğumuz bu karttan sonra bu kez de 256 GB'lık SD kart elimize ulaştı. Her ne kadar elimizdeki kart 256 GB kapasiteye sahip olsa da, bu kartın 32, 64 ve 128 GB'lık seçenekleri olduğunu söyleyelim.

Canvas ailesi ile hafıza kartlarına yeni seçeneklerde bulunan Kingston, her bir kartıyla elbette performansa önemli ölçüde kazanım yaratıyor. microSD kart tarafında akıllı telefonlara, SD kart tarafında da fotoğraf makinelerine veri işlemede performans kazandıran şirket, 256 GB'lık elimizdeki kartla da bunu başarıyor.

Class 10 UHS U3 V30 sınıfında olan kart, okuma noktasında 100 MB/s, yazma noktasında ise 80 MB/s'ye kadar hızlar üretebiliyor. Özellikle 4K videolarda veya seri çekim fotoğraflarda bu performansı hissedebiliyorsunuz.

Pek çok SD kartta bulabileceğiniz dayanıklılık faktörleri bu kart için de geçerli. Suya dayanıklı olan kart, 1 metre derinlikte 30 dakika süreyle kaldığında bozulmuyor. Buna karşı IPX7 sertifikası ile onaylı durumda. Öte yandan -25 ila 85 derece ısılara maruz kaldığında da verilerinizi kaybetmeyeceğinizi söyleyelim. Bu anlamda sıcak ve soğuk iklimleri sık ziyaret eden gezgin fotoğrafçılar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Yine elbette darbelere ve havaalanlarındaki X-ışınlarına karşı dayanıklı olarak üretildiğini de söylemekte fayda var.

Özetle

Eğer DSLR ya da aynasız fotoğraf makinesi kullanıyorsanız ve performanslı, iyi bir SD kart arıyorsanız rahatlıkla Kingston'ın Canvas React kartını tercih edebilirsiniz. Eğer kapasite beklentiniz yüksekse 256 GB'lık bu kart, ihtiyacınızı karşılayacaktır. Aksi halde farklı kapasite seçenekleri de var zaten. Elbette her iyi şey gibi bu kartın da fiyatı biraz yüksek. Yaklaşık 778 TL dolaylarında.

Kimler Almalı

DSLR veya aynasız fotoğraf makinesi için performanslı bir SD kart arayan kullanıcılar, Kingston Canvas React'ı satın almayı düşünülebilirler.

Alternatifleri

Kingston Canvas React'e alternatif olarak SanDisk Extreme 256GB V30 modeli de değerlendirilebilir.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Kingston Canvas React 256 GB
Ürün Markası Kingston
CHIP Online Notu
88
Kapasite 256 GB
Sınıf UHS-I Video Speed Class (V30)
Okuma Hızı 100 MB/s'ye kadar
Yazma Hızı 80 MB/s'ye kadar
Boyutlar 24 x 32 x 2.1 mm
Garanti Ömür boyu
Okuyucu Yorumları