Lenovo ThinkPad Twist incelemesi Profesyonellere özel Ultrabook.

CHIP ONLINE Notu
88
  • Kurumsal tasarımı
  • Kullanılabilirliği
  • Yeterli performans
  • Entegre grafik işlemcisi
Özetle

Kullanım çeşitliliği ve sahip olduğu tasarımıyla profesyonellerin beklentilerini karşılayabileceğini düşündüğümüz ThinkPad Twist, 7 saatlik pil ömrü ve 3G seçeneği ile tam gün mobil olmak için ideal.

Dizüstü bilgisayarı ve tablet özellikleriyle güçlendirilmiş Ultrabook, profesyonellere hitap ediyor.

Her biri birbirinden farklı Ultrabook modellerinin kullanıcıların beğenisine sunulduğu bugünlerde kategori birbirinden ilginç ürünlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Özellikle ikisi bir arada cihazlarla şenlenen Ultrabook kategorisi, farklı şekillerde tablete dönüşen modellerle birlikte kullanıcılara farklı deneyimler yaşatmayı başarıyor. Bu ürünlerden biri olan ve Lenovo tarafından geliştirilen ThinkPad Twist de, farklı kullanım şekilleriyle profesyonellere hitap ediyor.

İş dünyasındaki profesyonellere yönelik olarak geliştirildiği şeklinde lanse edilen ThinkPad Twist, tasarımsal formuyla da bunu kanıtlıyor. Yazı yazmak istediğinizde bir dizüstü bilgisayara, hareket halinde olduğunuz durumlarda tablete ve toplantılarınızda sunum yaparken de bir standa dönüşebilen ThinkPad Twist, üzerinde IPS Gorilla Glass çoklu dokunmatik özelliği gösteren 12.5 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduruyor. HD kalitede görüntüleri görüntüleyebilen ekranın çevresindeki gövdesinde kullanılan yumuşak plastik malzeme ile de iyi bir tutuş sağlanıyor. Ekranının önünde uzanan klavyesi ve yine bu alanda yer verdiği Trackpad'i ile dizüstü bilgisayar şeklinde kullandığınız durumlarda tüm ihtiyacınızı karşılamayı başaran ThinkPad Twist, 7 saate kadar pil ömrüyle de tüm gün sizinle birlikte hareket edebiliyor.

Test merkezimize gelen modelinin üzerinde 1.7 GHz hızında çalışan Intel Core i5 3317U, yani 3. nesil bir işlemci bulunduran ThinkPad Twist, daha fazla performans beklentisi içinde olan kullanıcılar için farklı modellerinde Intel Core i7 işlemci seçeneği de sunuyor. 4 GB DDR3 belleğin yanı sıra SSD türü sabit disk seçeneğiyle karşımıza çıkan cihaz, 128 GB depolama alanı bulunduruyor. Ultrabook'ların kriterleri arasında olan USB 3.0 bağlantısından üzerinde iki adet bulunduran cihaz elbette Bluetooth 4.0'ı da destekliyor. Daima mobil durumda olan kullanıcılar için 3G bağlantı seçeneği de sunan ThinkPad Twist, sahip olduğu 1.58 kilogram ağırlığıyla da daima yanınızda taşıyabileceğiniz bir cihaz.

Lenovo ThinkPad Twist Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Lenovo ThinkPad Twist
Ürün Türü Ultrabook
CHIP Online Notu 88
Üretici Lenovo
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i5 3317U 1.7 GHz
Ekran 12.5 inç (1366x768)
Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000
Bellek 4 GB DDR3
Pil Ömrü 7 saat

Alternatifleri

Daha yüksek sistem özelliklerini ve SATA ile SSD disklerinin bir arada kullanıldığı hibrit depolama alanını tercih edecek kullanıcılar için farklı ThinkPad Twist modelleri mevcut durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

cihaz guzel faks modemi eksik neticede iş için kullanılacak o bir tinkpad

@09 Nis 2013 12:38 yeni çıkan hiçbir netbook ya da notebooklarda faks modem yok ki...

@09 Nis 2013 12:38 Adam 3G var demiş, sen fax modem soruyorsun :)

Sen de yorum yaz

Turhost