Logitech G533 İnceleme

Şıklık ve yüksek performans bir arada. Logitech G533'ü inceledik.

CHIP Online Notu 91
  • Şık tasarım
  • Yüksek performans
  • DTS: X 7.1 Surround desteği
  • Uzun batarya ömrü
  • Tasarımı bazı oyunculara iddiasız gelebilir

Logitech'in G serisi bildiğiniz gibi bir süredir hayli agresif tasarımlar ile bizlere ulaşıyor. Daha önce incelediğimiz G633 Artemis Spectrum da adeta bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi gözüken, hayli şatafatlı bir üründü. Kablosuz bir oyuncu kulaklığı olan G533 ise piyano siyahı kaplaması ve şık tasarımıyla çok ayrı bir yolu takip ediyor.

350 gram ağırlığındaki kulaklık aslında hiç de kompakt olmamasına rağmen akıcı hatları sayesinde olduğundan daha küçükmüş gibi gözüküyor. G533'ün biraz sert diyebileceğimiz kumaş kaplı kulak yastıkları tıpkı G633 gibi ilk taktığınızda biraz rahatsızlık veriyor, ardından adeta başınıza "uyum sağlıyor" ve saatler boyunca kullansanız bile oldukça konforlu bir kullanım vadediyor.

Tasarımdaki sadelik ve şıklık kulaklık üstündeki düğmelerin de sadeleştirilmesine yol açmış. Power tuşu yanında bir adet programlanabilir G-tuşu (normalde mikrofonu mute ediyor) ve ses açma kapatma düğmesi dışında herhangi bir kontrol bulunmuyor. Ürünün ses engelleme özellikli mikrofonu gövde içinde kaybolmuyor olsa da kullanılmadığı zaman yukarıya doğru katlanabiliyor, performansı da son derece başarılı.

Oyuncu kulaklıklarından müzik performansı bekleyenler de bu üründen çok memnun kalacak, hatta ürün oyunlarda gösterdiği performanstan daha iyisini müzik performansı konusunda gösteriyor. DTS:X 7.1 Surround desteğine sahip olan ürünün en güçlü yönlerinden birisi Logitech Gaming Software yazılımı. Buradan kulak zevkinize göre her türlü değişikliği yapmanız mümkün.

Özetle

Sonuç olarak Logitech G533; şık tasarımı, yüksek performansı, 7.1 çevresel ses desteği ve uzun pil ömrüyle oldukça dikkat çekiyor. Bu arada ürünün tam şarjda 10 saatin üzerinde kullanılabildiğini de belirtelim. Neticede ürün 745 TL'lik fiyatını –döviz de şu haldeyken- fazlasıyla hak ediyor ve kendi sınıfında ciddi bir alternatif olmayı başarıyor diyebiliriz.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Logitech G533
Ürün Markası Logitech
CHIP Online Notu
91
Okuyucu Yorumları