Logitech Touch Keyboard K400r incelemesi Akıllı televizyon ve tablet kullanıcılarına.

CHIP ONLINE Notu
95
  • Touchpad avantajı
  • Rahat ve sessiz
  • Bluetooth da olabilirdi.
Özetle

Akıllı televizyon kullananlar, tabletinde klavye ve fare ikilisine gerek duyanlar için Logitech Wireless Touch Keyboard ideal bir ürün. Touchpad'i sayesinde fareyi ortadan kaldırması fark yaratan yönlerin başında geliyor.

Touchpad'in dahil edildiği tasarımı sayesinde özellikle salonda büyük kullanım rahatlığı sağlıyor.

Yüksek kalitedeki aksesuarlarıyla yakından tanıdığımız Logitech, Wireless Touch Keyboard K400r adlı yeni klavyesinde kullanıcıları fare kullanma derdinden kurtarıyor. Klavye, gün içinde bir fareye fazla ihtiyaç duymayan ve masasının üzerini derli toplu tutmak isteyen kullanıcılara ek olarak, evindeki salonundaki televizyona bir bilgisayar bağlamış olanlar için de kullanım alanı kapsamında. Son dönemlerin en popüler ürünlerinden biri olan akıllı televizyonlar ve tabletler de kullanım alanına giriyor. Bildiğiniz gibi akıllı televizyonların büyük çoğunluğu klavye bağlantısına da destek veriyor ve klavyeyle yazı yazmak kumandayla uğraşmaktan çok daha hızlı ve kolay.

Logitech Wireless Touch Keyboard K400r enerji ihtiyacını iki adet AA pille karşılıyor. Logitech'in son derece küçük boyutlarda olan Unifying alıcısı kullanılarak 2,4 GHz frekansında iletişim sağlanıyor. Kutuya dâhil edilenlerin arasında Unifying alıcının bir USB bellek boyutuna çıkabilmesini sağlayan bir adaptör de var. Böylece dar bölgelere alıcının takılması kolaylaşıyor. Dikkat çekici detaylardan bir diğeri de alıcının isteğe bağlı olarak pil kapağının altındaki özel bir bölgede saklanabilmesi. İletişim 10 metre alan içisinde sorunsuzca gerçekleşebiliyor.

Malzeme kalitesi çok fazla yüksek olmasa da sıradan sayılamaz. Multimedya tuşlarına yer verilmemiş olsa da, herkesin ihtiyaç duyacağı kısayollar ihmal edilmemiş. Touchpad için sağ taraf seçilmiş durumda. 9 cm ölçüdeki hareket yüzeyi fazlasıyla yeterli. Farenin sol ve sağ tıklama işlevine denk gelen tuşlar rahat kullanılıyor. Öte yandan, klavyenin sol üst köşesine de fare sol tıklaması işlevi gören bir kısayol tuşu yerleştirilmiş durumda. Logitech Wireless Touch Keyboard K400r kısıtlı bir kitleye hitap etse de tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında.

Logitech Touch Keyboard K400r Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Logitech Touch Keyboard K400r
Ürün Türü Klavye
CHIP Online Notu 95
Üretici Logitech
Firma Logitech     00800 44 882 5862
Teknik Detaylar
Bağlantı 2.4 GHz RF
Dil Türkçe
Multimedya Tuş 3 adet
İletişim 10 metre

Alternatifleri

Benzer ve daha uygun fiyatlı rakipler karşısında Logitech'in hem malzeme kalitesi, hem de teknolojisiyle avantajlı durumda olduğunu sanıyoruz ki belirtmeye hiç gerek yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

3 mt.sonra almıyor akılı televizyon yönüne döndermeden görmüyor.

smart tv lerde kullanırken @ tuşuna basmak büyük sorun...

@ yapmak için alt tusunu kullanırsanız kolaylık sağlar allt Q birlikte kullanın

terim'in görüntüsünden kurtulabilsem incelemeyi okuyabilecektim ama mümkün olmadı ndense*

internet oyunları için yön tuşları çalışmamaktadır.Sayfayı yukarı aşağı götürüyor.Flash oyunları oynayamıyorsunuz...

q gozuken klavye f olarak kullaniliyor

Q klavyeden f ye nasıl gecırıyoruz arkadaslar bılen varmı acaba

Q dan f ye nasıl gecırıyoruz

F den q ya nasil geciyor kimse bilmiyormu

Admin bunu nasil tv ye nasil baglarim benim tv panasonic yanlizca hdmi cikislar var.usb yok .amazon fire stick taktim tv ye onada firefox yükledim. Banada bundan lazim firefoxu yonetmek için.amazon fire stik kumandadan internet browser internette gezilmiyor.bir açıklama bilgi verirsen iyi olur.saygilar şimdiden tskler.

Klavyeyi tv ye tanıtamadık

Sen de yorum yaz