M-Audio FastTrack USB incelemesi Amatör müzisyenlere gün doğdu

PC'de çalgı ve vokal kaydı kolay değil: Sinyalin güçlendirilmesi ve kayıt sırasında çeşitli efektlerin uygulanması gerekiyor. FastTrack USB adlı ürün bunları kolayca halletmeniz için tasarlanmış.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
77
Astronomik fiyatlı kayıt stüdyolarından hesaplı ev stüdyolarına geçiş, amatör müzisyenlerin sayısını artırıyor. Böylece tüm dünyadan hayran toplamak ve büyük plak şirketlerinin gözüne girmek kolaylaşıyor. Ne var ki PC'de çalgı ve vokal kaydı kolay değil: Sinyalin güçlendirilmesi ve kayıt sırasında çeşitli efektlerin uygulanması gerekiyor. FastTrack USB adlı ürün bunları kolayca halletmeniz için tasarlanmış. Ek bir güç bağlantısı gerektirmeyen cihaz, içerdiği ön güçlendirici sayesinde gitar ve mikrofon gibi ses kaynaklarından gelen sinyali ideal kayıt seviyesine çıkarıyor. Beraberinde gelen yazılımsa, müzisyenlerin gözde efekt pedallarını (gürültü önleyici, distortion, reverb, delay, ekolayzır ve chorus) ekranınıza taşıyor ama çok sayıda efekti eşzamanlı kullanınca ses gecikebiliyor.
Özetle

Amatör müzisyenlerin neredeyse profesyonel kalitede kayıt yapması için ideal bir aygıt.

M-Audio FastTrack USB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli M-Audio FastTrack USB
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 77
Üretici M-Audio

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

araştırdım süper bi alet almayı düşünüyorum,çok sayıda efek kullanınca sesis geçikio olması kafamı karıştırdı...

usb arabirimi kullanması kurulum asamasında bazı sorunlara sebep olabiliyor.dinamik aralığı 98 Db,bu rakam ses kartına iyi bir mixer kullanma opsiyonunu da devre dısı bırakıyor.cok sayıda efekt kullanımının sesin gecikmesine etkisi ses kartı ile alakalı değildir,bunun sebebi ram ve işlemci gücü ile alakalıdır.sonuc olarak tek basınıza gitar kaydı yapmak icin ideal,onun dısında pek de profesyonel sonuclar elde etmek icin uygun degil.

bunu almayın aldığıma pişmanım

200 usd lik karttan 200 000 dolarlık stüdyo sesi herhalde alamazsınız arkadaşlar ,bu kart gayet uygun yarı amatör prof işler için.

200 usd lik karttan 200 000 dolarlık stüdyo sesi herhalde alamazsınız arkadaşlar ,bu kart gayet uygun yarı amatör prof işler için.

kullanan varsa eğer ,vokal kaydı için nasıl sonuçlar alınabilir alsammı aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

lap topta uyumlu olurmu, gitar ile kayıt yapmak ıstıyorum bu aletle, veya bıldıgnız farklı markalar varmı?

Ben de bu ses kartını dün aldım. Henüz çözemedim ama vokal kaydı için süper temiz ses veriyor. Ancak gitar efektlerini henüz çözemedim. Kullanan varsa eğer biraz anlatırsa sevinirim. Gitar efektlerini denemek için sabırsızlanıyorum...

midi kullanabiliyormuyuz bu ses kartıyla

Bu kartı midi çalışırken kullanan var mı?Midi çalışırkn tuşa basma ve sesi duyma arasındaki gecikme zamanı nasıl?

Sen de yorum yaz