Maxtor Central Axis 1 TB incelemesi Her yerden erişin

Ağınıza bağlayarak yedekleme ve uzaktan erişim yetenekleri sayesinde birçok işinizi görebileceğiniz şık bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
  • Sessiz çalışma
  • Başarılı uzaktan erişim
  • Yavaş arayüz
Maxtor'un NAS sunucusu görevini gören ürünü, markanın büyük harici diskleri için kullandığı tipik tasarıma sahip. Evinizde veya işyerinizde bulunan modeme bağlanan ürün, dilerseniz yerel ağ ya da Internet üzerinden belgelerinize ulaşmanızı sağlıyor.

Ürün aynı zamanda otomatik yedekleme özelliğine de sahip. Şık tasarımı ile ön plana çıkan ürünün üzerinde bulunan bir adet USB yuvası sayesinde ürüne ikinci bir harici disk ya da yazıcı vb ürün bağlayabiliyorsunuz. Teoride oldukça yararlı olan ürünün yazılımına sıradan kullanıcıların alışması ve kullanması oldukça zor. Yazılım yavaş çalışıyor. Ürünün USB yuvasına takacağınız ikinci harici disk eğer FAT32 formatında değilse ürün tarafından tanınmıyor.


Ürüne Internet üzerinden erişmek için ise önce gidip Internet sitesinde bir hesap almanız gerekiyor. Daha sonra bu hesap üzerinden sunucuya ulaşabiliyor ve veri aktarımında bulunabiliyorsunuz. Ayrıca gene buradan arkadaşlarınıza link göndererek dosya indirebilmelerini sağlıyorsunuz. Böylece firewall kurmak vb güvenlik önlemleriyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Açıkçası ürünün uzaktan erişim çözümünü beğendik.

Sonuç : Ağınıza bağlayarak yedekleme ve uzaktan erişim yetenekleri sayesinde birçok işinizi görebileceğiniz şık bir ürün.
Maxtor Central Axis 1 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Maxtor Central Axis 1 TB
Ürün Türü NAS Depolama Aygıtları
CHIP Online Notu 51
Üretici Maxtor
Teknik Detaylar
Kapasite 1TB
RPM 7200
Uyumluluk Mac ve PC
Yuvalar 1 x USB, 1 x Ethernet
Boyut 172 x 63,3 x 150,3 mm
Ağırlık 680 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

guzel bir urun begener turkmenistana turkiyeden getirtdirdiler ama kullanim gercekten zor bunun bir kere tanitmasi icin 2 saat ugrastik ip otomatik veriyor ilk kere firewallar kapali olacak yoksa tanimiyor aleti tanidiktan sonra kendin ip falan veriyorsun acikcasi ayar konusunda biraz kotu geri kalan kisim normal gozukyor simdilik

Ürün güzel fakat.
1. İncelemede yazıldığı gibi değil usb ntfs hdd leri ağ üzerinde görüyor fakat bac-up proğramlama yaparken görmüyor.
2. Bağlantı gigabit de olsa Dosya Transfer hızı çok yavaş..
3. Birde kendi usb sinden takılan hdd lerdeki türkçe karakterli dosya isimlerini tanımıyor..
4. Almayı düşünenlerin biraz daha beklemesinde fayda var yeni yeni alternatif ürünler üretilmeye başlandı..

Sen de yorum yaz