Mobee Slim 13" K160 incelemesi Yeni Slim

Oynat Mobee Slim 13" K160 Video izlemeyi artık bir çile olmaktan çıkarıp mükemmel bir deneyime dönüştürüyor.
CHIP ONLINE Notu
85
  • Uygun fiyat
Özetle

Yaklaşık 750 TL fiyat ile başarılı bir performans, uzun pil ömrü ve mükemmel tasarım sunan Slim, bizden tam not alıyor.

Video izlemeyi artık bir çile olmaktan çıkarıp mükemmel bir deneyime dönüştürüyor.

CHIP Test Merkezinde daha önce Mobee'nin Slim modelini incelemiş ve Apple MacBook Air'e benzediğinden bahsetmiştik. Portları, ince yapısı ve şık tasarımıyla Apple'ın gözdesi Air'i andıran ürün performans konusunda boyutları dolayısıyla biraz gölgede kalıyordu. Öte yandan Slim'in yeni modeli K160 ile donanımda bazı değişikliklere giden Mobee, pil ömründe artık daha iyi bir tablo çiziyor. Ürünü incelemeye başladığımızda ilk dikkat çeken 2010'un ikinci çeyreğinde piyasaya sürülen Atom N455 işlemci. Tek çekirdekli fakat çift katmanlı bu işlemci DDR3 desteğiyle geliyor. Bu sayede üründe artık yüksek güç tüketimli DDR2 bellekler yerine güç konusunda daha ılımlı olan DDR3 bellekler kullanıldığını görüyoruz. Bu bağlamda performans konusunda pek fark olmasa da pil ömründe kullanıma bağlı olarak %5 ila %15 oranında bir süre artışı gözlemlenebiliyor. Yeni Slim'in bunun dışında en önemli yeniliğiyse HD ready ekranı. Çok nadir netbooklarda ve 15" dizüstü bilgisayarlarda görebileceğimiz 1366 x 768 çözünürlüklü bir ekran ile gelen K160, web sayfalarında dolaşımı, günlük kullanımı ve video izlemeyi artık bir çile olmaktan çıkarıp mükemmel bir deneyime dönüştürüyor.

Mobee Slim 13" K160 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Mobee Slim 13" K160
Ürün Türü Netbook
CHIP Online Notu 85
Üretici Mobee
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Atom N455 1.66 Ghz
Bellek 2 GB DDR3
Sabit disk 250 GB
Ekran 13", LED 1366x768 HD Ready
İşletim sistemi Windows 7 Starter TR
Ağırlık 1.5 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Mobee ürünüm 3 kez arıza yaptı.Yeni ürünümü 3 kez servise göndermek istemediğimi bildirdim. sonuncusunda firma bana değişim amaçlı ürününüzü gönderin dedi. Ben de gönderdim. 3 kargo bedeli 60 Tl ödeyerek. Ancak firma beni kandırdı ve bana eski ürünümü düzelterek gönderdi. Artı ne kadar güvenli bir marka olduğunu siz hayal edin.

Ben bugüne kadar kullanıyorum daha tık demedi ve görüntüsü hala pırıl pırıl. sadece bataryası bitti. o da bir çok netebooklarda olan doğal bir şey. arkadaş sanırım bir şanşsızlık yaşamış.

Sen de yorum yaz

Turhost