MSI CR650 incelemesi Netbook fiyatına

Netbook fiyatına

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Uygun Fiyat
GT 680 ile ülkemizdeki dizüstü PC pazarına başarılı bir giriş yapan MSI, bu defa Test Merkezi'mize CR650 modeli ile konuk oldu. AMD'nin çift çekirdekli Fusion E-350 işlemcisinden güç alan ürün, yaptığımız testlerde Atom'dan yaklaşık iki katı daha fazla yüksek performans sundu. DirectX 11 destekli AMD Radeon HD 6310 ile güçlendirilmiş olan CR650, 1080p videoları mükemmel akıcılıkta oynatabiliyor. Intel'in dâhili GPU'larına göre daha yüksek bir grafik performansı sunan HD 6310 ile sistem gereksinimi yüksek olmayan oyunları dahi oynayabildik. Bu bağlamda Call of Duty 4, Quake Wars ve Left 4 Dead 2'yi orta ayarlarda rahatça, StarCraft 2 gibi daha yeni nesil oyunları ise düşük ayarlarda da olsa akıcı bir biçimde oynamak mümkün. Tabii ki CR650 oyun oynamak için tasarlanmamış. Ürünün asıl hedefi performanstan ödün vermezken pil ömrünü de yüksek tutmak. Bu bağlamda kablosuz ağ ile web'de sörf yaparak gerçekleştirdiğimiz testte MSI 4 saat 30 dakikalık pil ömrü ile sunduğu performansa göre çok başarılı bir sonuç elde etti. 720p video kamera, SRS sertifikalı ses çıkışı, i-Charger ile kapalıyken de şarj edebilme, yüz tanıma ve tek tuşlar güç tasarrufu ise ürünü diğer artıları.
Özetle

750 TL'lik fiyat etiketine karşın fiyatından çok daha yüksek performans sunan CR650, dizüstü PC rekabetine yeni bir boyut getiriyor.

MSI CR650 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli MSI CR650
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici MSI
Teknik Detaylar
Ekran 15.6" HD 1366x768 LED
İşlemci AMD Dual Core E-350 1.6 GHz
Bellek 2GB DDR3 1066 MHz
Ekran kartı AMD Radeon HD 6310
Sabit Disk 320 GB 5400 RPM SATA
Ağırlık 2.4 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

amd ve ram çok zayıf

sen öyle zannet ram arttırılabilir işlemcide çok iyi... mükemmel fiyatla kaçmaz...

@dabbe1 kardeş ekran kartı değiştirelebiliyormu bazı oyunlarda kasıyor

fiyatına göre oldukca iyi ama bence işlemciyi biraz daha yüksek yani hızlısını kullansalar daha ıyı olurdu ama marka takıntısı olmayanlar için fiyatı performans olarak iyi üstelk ekranın led olması artı bir avantaj.

amd ve ram cok zayıfsa gıt atom al aynı fıyata

goruntulu konuşamıyorum

Ürünü 2011 yılında aldım ve halâ kullanıyorum ram konusunda yetersiz olmasına rağmen performans konusunda gayet başarılı. Kingston un 4x4 8 GB rame yükseltme imkânınız var. Isınma sorunu diğer laptoplara göre %90 daha az bu da günümüzde gercekten önemli bir konu olmuş durumda. Şarj konusunda oldukça cömert bir buçuk saat kadar kullanım söz konusu. Ürünün oyun için uygun olmadığını düşünüyorsanız yaniliyorsunuz ben PS,DW gibi Adobe ürünlerini aynı anda kullanabiliyorum tabi oyunlarda da aynısı

Sen de yorum yaz