Nutech Netgear PUSH2TV incelemesi Netgear PUSH2TV: Kablosuz HD

HD yayınları kablosuz aktarabilse de kullanmak için Centrino Advanced-N 6200 şart.

Oynat Netgear PUSH2TV HD yayınları kablosuz aktarabilse de kullanmak için Centrino Advanced-N 6200 şart.
Intel Wireless Display desteği mecburi.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
Kablosuz görüntü aktarımı her ne kadar uzun zamandan beri var olan bir teknoloji olsa da HD görüntüleri kablosuz olarak aktarabilmek için kesintisiz iletişim kurabilen bir sistem şart. Keza Albim'in test merkezimize gönderdiği Netgear Push2TV de bu bağlamda sadece bu teknoloji için gerekli donanıma sahip uyumlu cihazlarla çalışan bir ürün. Ürünün dizüstü bilgisayarınızdan kablosuz olarak aldığı görüntüyü, oturma odanızdaki HDTV'ye HDMI veya kompozit çıkış üzerinden aktardığını belirtelim. Bunun için dizüstü bilgisayarınızın Intel Wireless Display özelliğini desteklemesi gerekiyor. Şu an bu özelliğe sahip olan sınırlı sayıdaki dizüstü bilgisayar ise incelemeyi gerçekleştirdiğimiz sırada maalesef ülkemizde satışta değildi. Sonuç olarak Push2TV ile birkaç tuşa bastıktan sonra kolayca görüntü aktarımı gerçekleşse de ürünü kullanmaya başlamak için dizüstü bilgisayarınızı Intel Wireless Display destekli bir model ile değiştirmeniz gerekiyor.
Özetle

Kablosuz HD görüntü aktarma konusunda başarılı olan Netgear Push2TV'nin toplam satın alma maliyeti çok yüksek.

Nutech Netgear PUSH2TV Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Nutech Netgear PUSH2TV
Ürün Türü Erişim Noktası
CHIP Online Notu 51
Üretici Nutech
Teknik Detaylar
Çıkışlar HDMI, AV kompozit
Boyutlar 106x138x32 mm
Ağırlık 180g
Kutu içeriği HDMI kablo, rehber, adaptör
Sistem desteği Windows 7
Donanım desteği Centrino Advanced-N 6200

Alternatifleri

Yakın zamanda hayatımıza girecek olan Wireless HDMI teknolojisi sayesinde de HD görüntüler kablosuz olarak aktarılabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu ürünü Bursa'da Intel'in mini kanal konferansında görmüş ve çok beğenmiştim, sadece ekrandaki görüntüleri bilgisayara değil, perdeye vs e de akatarabiliyorsunuz, bir kaç notebook sırasıyla balosuz olarak bağlanıp sunumları paylaşmıştılar, yani aslında küçük olduğuna bakmayın kendinden çok büyük işler başarıyor. Fiyat konusu ise abartıalacak kadar değil bu rahatlığa bu fiyat bence kesinlikle değer.

üründen bende aldım. çok memnunum. büyük tv de bütün görüntüleri aktarabiliyorum

Sen de yorum yaz