Nokia Booklet 3G incelemesi Nokia Booklet 3G: 3G destekli

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

SIM kartınızı takıp doğrudan 3G deneyimini yaşamaya başlayabileceğiniz ürün, yine portlar açısından da zengin bir tablo çiziyor.

Performans konusunda oldukça başarılı.

Cep telefonu pazarında Android işletim sisteminin her ecen gün Pazar payını artırmasıyla zor anlar yaşayan Nokia, uzun zamandan beri piyasada olan netbook'u Booklet 3G ile Test Merkezimize konuk oldu. İlk bakışta nispeten yüksek ekran çözünürlüğü ile piyasadaki birçok rakibinden daha iyi bir kullanım sunana ürün, buna karşın ekranı dört köşeden de ufaltarak Windows'a dar bir alandan bakıyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Piyasadaki birçok netbook için artık en önemli özelliklerden biri olan geniş ve kolay kullanımlı klavye, Nokia için pek önem arz etmiyor gibi. Zira firma, klavyede bıraktığı tuş aralıklarıyla rakiplerini sunduğu yazma konforundan uzak bir tablo sergiliyor. Touchpad konusunda ise aksine firma cömert davranmış ve nispeten geniş bir alan sunuyor. Nokia'nın rakiplerine göre en güzel yanlarından biri ise Windows 7 Home Premium işletim sistemi ile gelmesi. Performans konusunda da başarılı olan ürün 10 saat çalışma imkânı sunuyor.

Nokia Booklet 3G Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Nokia Booklet 3G
Ürün Türü Netbook
CHIP Online Notu 68
Üretici Nokia
Teknik Detaylar
Ekran 10" 1280x720
İşlemci 1.6 Ghz Intel Atom Z530
Bellek 1 GB
Sabit Disk 120 GB
Pil Ömrü >10 Saat
Ağırlık 1.25 Kg

Alternatifleri

Her ne kadar 3G desteği olmasa da çözünürlük, klavye ve performans açısından daha iyi olan EEEPC 1201PN'ye göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Görünüşü hoş ama alternatifleri yok değil.

Sana katılıyorum ve bence pazarda yer edinmek için çıkarılmış bi ürün gibi duruyor hiç bi özelliği yok ki...

sadece 3G olması yeter... işlemcisi AMD MV40 olsaydı çok daha iyi olurmuş...

Sen de yorum yaz

Turhost