Nutech Nu Docking Station DCK001 incelemesi Netbook'lara özel

Oynat Nu Docking Station DCK001 Netbook'ların optik sürücü, USB portu ve kapasite gibi eksiklerini kapatmayı amaçlıyor.
Toplam sahip olma maliyeti düşük bir ürün.
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Netbook'ların kapasite, optik sürücü ve USB yuvası gibi bütün sorunlarını ortadan kaldıran Nu, yaratıcı ve çok başarılı bir istasyon.

Netbook'ların optik sürücü, USB portu ve kapasite gibi eksiklerini kapatmayı amaçlıyor.

Söz konusu dizüstü bilgisayarlar olduğunda elinizi sallasanız piyasada yüzlerce istasyon bulabilirsiniz. Fakat Akortek Bilişim tarafından ülkemizde satışa sunulan Nu Docking Station, netbook kullanıcıların belki de en büyük sorununa çare olacak nitelikte: optik sürücü. Cihazlarında optik sürücü olmadığını ürünü satın aldıktan sonra fark eden netbook kullanıcıları için Nu DCK001, sadece çok katmanlı bir DVD yazıcı değil aynı zamanda yetersiz USB yuvaları da göz önüne alınarak ekstra USB yuvası ile geliyor. Soğutma görevi de gören ürün bu sayede cihazınızı serin tutmayı da ihmal etmiyor. Birçok istasyon gibi eğimli bir açıya sahip olan ürün, netbook'unuzu masanıza yerleştirdiğinizde doğru bir bakış açısı sağlarken klavye ile yazmanızı da kolaylaştırıyor. Beraberinde bir de 2.5'lik disk kutusu ile gelen ürün, diski netbook'unuza takmaya gerek kalmadan, doğrudan istasyon üzerinden verilere erişmenizi mümkün kılıyor. Tüm bunların yanında üzerinde açma kapama tuşu da buluna ürün yine kensington kilidi sayesinde çalınmalara karşı da önlemini almış durumda. Son olarak ürünün DVD yazıcısını kullanabilmeniz için Nero 8 cüretsiz geliyor.

Nutech Nu Docking Station DCK001 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Nutech Nu Docking Station DCK001
Ürün Türü Netbook
CHIP Online Notu 85
Üretici Nutech
Teknik Detaylar
Netbook desteği 8" / 9" / 10" /11"
Arabirim USB mini B tipi
Transfer hızı 480 Mb/s
Güç kaynağı 5V/3A Adaptör
Ağırlık 700gr (Sabit disk hariç)
Boyutlar 260 x 200 x 44,8mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

netbooklar için ideal olabilir. ayrıca soğutma fanlarıda varsa , yemede yanında yat

Tanitimdan sadece adaptor ile calistigi izlenimi edindim. Su an 2700 mA sarjli piller var. Uzerine 4-5 adet pil takilacak bir yuva yapilabilirdi. Elektrik olmayan yerde de calisirdi boylece. USB uzerinden sarj seviyesini kontrol eden bir programcik ile verilirdi. Pil seviyesi dusukse adaptor takilmadan da cd-dvd filan yazilmazdi.

Sen de yorum yaz

Turhost